Wyniki – 4-5 marca 2017

Wyniki – 4-5 marca 2017

Andalucia Bike Race 2015 #2
Andalucia Bike Race 2015 #5
Race Resume – Andalucia Bike Race 2015

Na #MTBXCPL po pierwsze kolarstwo górskie, po drugie kolarstwo górskie, po trzecie kolarstwo górskie, ale jeśli po umiarkowanym debiucie Michała Kwiatkowskiego w Team Sky w 2016 na otwarcie tegorocznych wiosennych klasyków powtarza sukces z 2014 roku, kiedy to na finiszu Strade Bianche ograł Petera Sagana. W tym roku poszedł jeszcze dalej uciekając samotnie przez ponad 20 kilometrów. Ależ to było dobre!



Kwiato Kwiato, ale tego samego dnia Katarzyna Niewiadoma na Strade Bianche była druga!



Warto także odnotować odbywające się w miniony weekend torowe Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych, gdzie Anna Harkowska zdobyła tęczową koszulkę w scratchu:



Piątek przyniósł rozstrzygnięcie w Andalucia Bike Race, gdzie wygrał Portugalczyk Tiago Ferreira (DMT Racing Team). Najwyżej notowanym “naszym” zawodnikiem był Anton Sintsov (JBG-2), który zajął ósme miejsce. Wysoką lokatę do czwartego etapu miał Adrian Brzózka, ale defekty (dwie gumy i pęknięta obręcz) skutecznie wyeliminowały go z dalszej rywalizacji.

Piątek to było także rozpoczęcie trzydniówki Algarve Bike Challenge, gdzie na starcie stanął duet Wojciech Halejak / Patryk Piasecki (JBG-2). Chłopaki pojechali świetnie i w sumie po ponad 6 godzinach w siodle zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 2:43 do pierwszego miejsca.


ŚWIAT

Andalucia Bike Race – Cordoba & Jaen, Hiszpania (UCI S1)

  1. Tiago Ferreira
  2. Samuele Porro
  3. Fabian Ranesteiner
  • Anton Sintsov (JBG-2) – miejsce 8
  • Mariusz Michałek (JBG-2) – miejsce 23
  • Piotr Brzózka (JBG-2) – miejsce 34
  • Mariusz Kozak (JBG-2) – miejsce 64
  • Grzegorz Radziwonowski (Magazyn Bike) – miejsce 448

  1. Raiza Goulao
  2. Karen Brouwer
  3. Elena Gaddoni
  • Anna Tkocz (Magazyn Bike) – miejsce 30

Algarve Bike Challenge – Tavira, Algarve, Portugalia (UCI S2)

  1. Joris Massaer / Frans Claes (Claes Massaer)
  2. Frank Beemer / Kevin Panhuyzen (Habitat 1)
  3. Joao Moreira / Wolfgang Krenn (Irbal LoveTiles Kaiser)
  4. Wojciech Halejak / Patryk Piasecki (JBG-2)

  1. Lisa Mitterbauer / Anne Tauber (Habitat 3)
  2. Susana Carballo / Celina Carpinteiro (BTT Loul BPI Extremadura)
  3. Merce Pacios / Charlotte Davies (CyclingNoLimits Travel / TangerinaBikeShop)

Internazionali d’Italia Series – Verona, Włochy (UCI C2)

  1. Marco Aurelio Fontanta
  2. Stephane Tempier
  3. Daniele Baridot

  1. Serena Calvetti
  2. Anna Oberparleiter
  3. Laura Velntina Abril Restrepo

Cyprus Sunshine Cup – Amatheus, Cypr (UCI C1)

  1. Jordan Sarrou – BH SR Suntour KMC
  2. Karl Markt – Moebel Maerki MTB Pro Team
  3. Jan Skarintzl – SRAM Mitas Trek

  1. Yana Belomoina – CST Sandd American Eagle MTB Racing Team
  2. Barabara Benko – Focus XC Team
  3. Alexandra Engen – Ghost Factory Racing Team

POLSKA


Zimowy Poland Bike – Kobyłka

  1. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  2. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  3. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Team

  1. Oliwia Majewska – UKS Copernicus SMS Toruń
  2. Krystyna Żyżyńska Galeńska – MyBike.pl
  3. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów

CycloCross Wielkopolska – Skoki

Rowery przełajowe


  1. Paweł Szczepaniak
  2. Remigiusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Marcin Mostowski

Rowery górskie


  1. Szymon Matuszak – MW Inwest
  2. Piotr Marciniak
  3. Rafał Łukawski

  1. Małgorzata Gogolewska – Gogol MTB
  2. Lidia Biedrzyńska – Gogol MTB
  3. Weronika Zielińska – Nikośbike

Syrenka CX – Warszawa

  1. Jakub Okła – Parano
  2. Marcin Stoch – PZKUR
  3. Bartosz Owczarek – TRW Cloudware Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0