Plan na weekend 9/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 9/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kalendarzowa wiosna dopiero za trzy tygodnie, ale już dziś przez część kraju przetoczyła się pierwsza burza. Ocieplenie nie tyle wisi w powietrzu, co po prostu już tu jest. Oczywiście i w maju mogą być jeszcze przymrozki, ale na nizinach śnieg zszedł już w całości, a w górach też jest go coraz mniej. Co prawda podłoże jest mocno nasiąknięte, ale co tam ;) Jeszcze nie w ten, ale w kolejny POMBA organizuje na Ślęży otwarcie sezonu rowerowego. W zeszły weekend na szosie rozpoczęły się klasyki, nie zdążymy się obejrzeć a zaraz wystartuje Giro, a potem Tour de France ;)

A propos szosy to w sobotę Strade Bianche (link) i może kolejny „pojedynek” na linii Sagan Kwiatkowski jak to miało miejsce dwa lata temu. Co ważne Strade Bianche rozegrane zostanie także w wersji kobiecej, a na starcie świetnie przygotowana do sezonu Katarzyna Niewiadoma. Dzień później z kolei startuje Paryż Nicea (link), a w środę Tirreno Adriatico. Nie będzie nudy. Z tej okazji wykupiłem sobie dostęp do Eurosport Playera – w aktualnej promocji mamy 4 miesiące za 49 PLN. Mniej niż startowe w większości wyścigów…Zaglądając na arenę międzynarodową MTB po pierwsze rozpoczęły się zgrupowania zagraniczne naszych czołowych zawodników. Kadra MTB obejmująca juniorów i U23 razem z zawodnikami Volkswagena przygotowuje się do sezonu nad Gardą, gdzie w ten weekend w okolicach Verony pierwsza runda Pucharu Włoch. Maja Włoszczowska także trenuje we Włoszech ze swoim sztabem.

Zawodnicy JBG-2 w sobotę jutro kończą Andalucia Bike Race (niestety z powodu pękniętej obręczy 5 etapu nie ukończył Adrian Brzózka). W piątek też w Portugalii startuje trzydniowa etapówka Algarve Bike Challenge. Z kolei na drugiej półkuli Copa Internacional MTB, trzydniowa etapówka, którą w sezonie 2016 Maja Włoszczowska otworzyła swój sezon. W niedzielę także finał Cyprus Sunshine Cup czyli wyścig cross country w Amathous.

Z kolei jeśli chodzi wyprowadzenie roweru na spacer w ten weekend to będzie ku temu kilka okazji, tym bardziej, że zapowiadane jest w zależności od rejonu Polski nawet kilkanaście stopni na plusie, w miarę słoneczna pogoda i słaby wiatr. Głupio byłoby nie skorzystać. A jeśli potrzebujesz pretekstu to oto parę pomysłów:

  • Syrenka CX – Grande Finale – Warszawa – ostatnia ustawka przełajowo / mtb – link
  • Zimowy Poland Bike – Kobyłka – finał zimowej mini serii mtb – link
  • CycloCross Wielkopolska – Skoki – finał zimowej serii przełajowo / mtb – link

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0