Canyon zaprezentował pierwszą w historii kolekcję dziecięcą

HomeROWERY

Canyon zaprezentował pierwszą w historii kolekcję dziecięcą

Tak naprawdę w kolekcji Canyona brakowało do tej pory własnie rowerów dla najmłodszych. Kiedy zagłębimy się w specyfikacje tych rowerów to, to jasnym się stanie, że niemiecki producent po prostu chciał do najmłodszych kolarzy podejść tak samo serio jak do dorosłych. Kolekcja dziecięca jest dopieszczona w detalach jak rowery dla prosów.

W nowej kolekcji znajdziemy rowery Offspring na kołach 16″ i 20″ oraz model Grand Canyon na kole 24″.

OFFSPRING AL 16 – to rower dla najmłodszych. Producent przeznaczył sprzęt dla dzieci od wzrostu 98 cm do 110 cm. Na pierwszy rzut oka widać, że coś jest z kołami. Tak jest z przodu zamontowano koło 18″. Ma to poprawić bezpieczeństwo i łatwość kontroli nad rowerem. Ciekawym rozwiązaniem jest napęd SRAM Automatix. Zmiana biegów odbywa się automatycznie w piaście, kiedy rower już się rozpędzi. Elementy takie jak mostek zostały pokryte warstwą gumy, tak by nie powodowały zbyt dużych uszkodzeń podczas wywrotki. Nawet w tak małym rowerze producent zdecydował się na zamocowanie hamulców hydraulicznych. Szczegóły na stronie producenta.

OFFSPRING AL 20 – to sprzęt dla nieco starszych, o wzroście między 110 cm, a 125 cm. W tym rowerze mamy już napęd z przerzutką, a konkretnie jest to Sram X4 1×9. Wobu kołach zamontowano sztywne osie. Szczegóły na stronie producenta

GRAND CANYON AL 24 – ten rower kierowany jest dla juniorów o wzroście 120 cm – 153 cm. Za większymi kołami idzie jeszcze jedna ważna zmiana. Zamiast widelca sztywnego jest tutaj amortyzator Spinner Grind Air. Szczegóły na stronie producenta.

 

Design wszystkich modeli nawiązuje do „dorosłych” rowerów Canyona. Kolekcja wygląda bardzo zachęcająco, a sposób podejścia Canyona do dzieci jest na pewno godny naśladowania przez innych producentów.

COMMENTS

DISQUS: 0