Cyprus Sunshine Cup 2017 – Afxentia #4

HomeSportRelacje

Cyprus Sunshine Cup 2017 – Afxentia #4

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścigi XCO rządzą się swoimi prawami. I tak też było podczas finałowego, czwartego etapu Cyprus Sunshine Cup – Afxentia. Na liczącej niespełna 6 km rundzie mężczyznom przyszło przejechać cztery okrążenia, a kobietom trzy.

Najszybciej pojechał dziś Francuz Jordan Sarrou (BH SR Suntour KMC), który na pokonanie niespełna 24 km potrzebował 1:22:13. O błysk szprychy przegrał na finiszu Jaroslav Kulhavy (Specialized) zajmując drugie miejsce. Trzeci, ze stratą 51 sekund linię mety przekroczył Jan Skarnitzl (SRAM Mitas Trek).

O czwarte miejsce do samego końca walkę toczyli Karl Markt (Mobel Marki MTB Team) oraz Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team). Podobnie jak w walce o pierwsze miejsce, tu także zadecydował finisz. Tym razem na korzyść Austriaka.

20 sekund za Polakiem linię mety przekroczył kolega klubowy Fabian Giger.

Drugie miejsce wystarczyło Czechowi na utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Z kolei dzięki bardzo dobremu wynikowi w XCO Polak wskoczył na czwarte miejsce w generalce!

W wyścigu kobiet Gunn Rita pokazała, że ten format zdecydowanie jest jej konikiem. Z przewagą ponad minuty wygrała nad Ukrainką Yaną Belmoiną (CST Sandd American Eagle MTB Racing Team). 12 sekund później linię mety przekroczyła inna legenda kolarstwa górskiego, Sabine Spitz (WIAWIS Bikes Pro Team).

Mimo czwartego miejsca w wyścigu XCO triumfatorką etapówki pozostała Githa Michiels, ale z przewagą tylko 4 sekund nad Sabine Spitz.

Pełne wyniki ze wszystkich etapów oraz klasyfikacja generalna tu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0