Cyprus Sunshine Cup 2017 – Afxentia #3

Cyprus Sunshine Cup 2017 – Afxentia #3

Wawak tuż za podium na Cyprze
Zawodnicy Kross Racing Team na podium w Hiszpanii
Cyprus Sunshine Cup 2017 – Afxentia #2
Bartłomiej Wawak radzi jak wrócić na rower po zimowej przerwie
Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team): w kolarstwie liczy się nie tylko siła

Jaroslav Kulhavy ponownie na podium, ale dla nas dużo ważniejsza jest informacja, że Bartłomiej Wawak tylko ze stratą 20 sekund dociera na metę na trzecim miejscu! W efekcie wbija się także na piąte miejsce klasyfikacji generalnej tracąc 2:13 do Czecha, który zwycięstwem na trzecim etapie odzyskał koszulkę lidera wyścigu. Drugi w sobotę był Francuz Jordan Sarrou.

Fabian Giger na trzecim etapie na 9 miejscu, a w generalce na ósmym.

Wśród kobiet trzeci etap przyniósł emocjonujące rozstrzygnięcie. Do ostatnich metrów o kolejność na podium walczyły cztery zawodniczki. Ostatecznie wygrała Barbara Benko (Focus XC Team), druga była Gunn Rita Dahle Flesja (Team Merida Gunn Rita), trzecia Sabine Spitz (Wiawis Bikes Pro Team), a czwarta, ze stratą 2 sekund Githa Michiels (Versluys Team).

W klasyfikacji generalnej koszulkę lidera utrzymała Githa Michiels. Z kolei Gunn Rita z każdym dniem odrabia słabą pozycję z pierwszego dnia, kiedy defekt pokrzyżował walkę o czołowe lokaty. Po trzecim etapie jest na piątym miejscu ze startą 5 minut.

Pełne wyniki tu.

Wideo z trzeciego etapu:Czwarty etap to wyścig cross country. Kobiety startują o godzinie 11:00, a mężczyźni o 13:00. Runda liczy 5,9 km i 219 metrów przewyższeń. Elita kobiet jedzie trzy okrążenia, a elita mężczyzn cztery.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0