Zapowiedź III etapu zimowego cyklu Northtec MTB Zimą 2017 w Mrozach

Zapowiedź III etapu zimowego cyklu Northtec MTB Zimą 2017 w Mrozach

Kalendarz Northtec MTB Zimą 2019
Kalendarz Mazovia MTB 2016
Gwiazda Północy wystartuje 12 sierpnia 2018
Cezary Zamana zaprasza do Łopusznej na wyjątkowy weekend
Kalendarz Northtec MTB Zimą 2017

Informacja prasowa


Na zimowe ściganie zapraszamy ponownie już 26 lutego. Biuro zawodów zorganizowane będzie w Szkole Podstawowej nr 2 w Mrozach. Dla uczestników organizator przygotował trzy dystanse o różnej trudności: Hobby – 7km, Fit – 19 km oraz Mega – 37 km. Długości tras mogą się nieznacznie zmienić w przypadku nagłej zmiany pogody, tak aby wyścig odbywał się w jak najlepszych warunkach dla zawodników.

Oprócz atrakcyjnej trasy do dyspozycji zawodników będą ogrzewane sale, prysznice i miejsce gdzie po trudach maratonu będą mogli ogrzać się i zjeść coś ciepłego. Mrozy na stałe wpisały się w kalendarz zimowych maratonów, nie tylko ze względu na charakterystyczną nazwę miasta. Zawodnicy za każdym razem podkreślają wyjątkową atmosferę, którą tworzy społeczność tej nietuzinkowej miejscowości.

Cezary Zamana, który od 8 lat z sukcesami organizuje zimowe maratony podkreśla, że okres jesienno-zimowy, to najważniejszy czas dla sportowca. Oprócz oczywistego odpoczynku i odpowiedniej regeneracji, zima to ten moment, w którym trzeba zbudować bazę wydolnościową. Ona zadecyduje potem o wynikach w całym sezonie zasadniczym.

Zainteresowanie imprezą rośnie. Z roku na rok jest coraz więcej osób, które decydują się na udział w zimowych maratonach. Jazda po śniegu to także doskonała lekcja kontrolowania poślizgów, które na białym puchu często kończą się tylko niegroźnymi upadkami. W sezonie letnim natomiast takie zdarzenia mogą nieść ze sobą poważniejsze konsekwencje. Niewątpliwym pozytywnym skutkiem ubocznym aktywności w tym okresie roku jest zahartowanie organizmu i prawdziwe „końskie zdrowie”!

Sponsorem tytularnym zimowego cyklu jest firma Northtec. Zapraszamy do dobrej zabawy na tej wyjątkowej imprezie, na którą zjeżdżają co roku zawodnicy z całego kraju. Do zobaczenia na trasie!

Finałowy maraton cyklu odbędzie się w Długosiodle (12 marca). Zapraszamy.

Szczegóły: www.zima.mazoviamtb.pl

Program zawodów

Sobota
• godz. 14.00-17.00- zapisy w biurze zawodów

Niedziela
• godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
• godz. 10.00 – start dystansu Hobby
• godz. 10.30 – ustawianie zawodników w sektorach
• godz. 11.00 – start maratonu, dystanse Fit i Mega
• godz. 13.30 – dekoracja dystansu Hobby
• godz. 14.30 – dekoracja dystansu Fit
• godz. 15.00 – dekoracja dystansu Mega

COMMENTS

DISQUS: 0