Zapowiedź III etapu zimowego cyklu Northtec MTB Zimą 2017 w Mrozach

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Zapowiedź III etapu zimowego cyklu Northtec MTB Zimą 2017 w Mrozach


Informacja prasowa


Na zimowe ściganie zapraszamy ponownie już 26 lutego. Biuro zawodów zorganizowane będzie w Szkole Podstawowej nr 2 w Mrozach. Dla uczestników organizator przygotował trzy dystanse o różnej trudności: Hobby – 7km, Fit – 19 km oraz Mega – 37 km. Długości tras mogą się nieznacznie zmienić w przypadku nagłej zmiany pogody, tak aby wyścig odbywał się w jak najlepszych warunkach dla zawodników.

Oprócz atrakcyjnej trasy do dyspozycji zawodników będą ogrzewane sale, prysznice i miejsce gdzie po trudach maratonu będą mogli ogrzać się i zjeść coś ciepłego. Mrozy na stałe wpisały się w kalendarz zimowych maratonów, nie tylko ze względu na charakterystyczną nazwę miasta. Zawodnicy za każdym razem podkreślają wyjątkową atmosferę, którą tworzy społeczność tej nietuzinkowej miejscowości.

Cezary Zamana, który od 8 lat z sukcesami organizuje zimowe maratony podkreśla, że okres jesienno-zimowy, to najważniejszy czas dla sportowca. Oprócz oczywistego odpoczynku i odpowiedniej regeneracji, zima to ten moment, w którym trzeba zbudować bazę wydolnościową. Ona zadecyduje potem o wynikach w całym sezonie zasadniczym.

Zainteresowanie imprezą rośnie. Z roku na rok jest coraz więcej osób, które decydują się na udział w zimowych maratonach. Jazda po śniegu to także doskonała lekcja kontrolowania poślizgów, które na białym puchu często kończą się tylko niegroźnymi upadkami. W sezonie letnim natomiast takie zdarzenia mogą nieść ze sobą poważniejsze konsekwencje. Niewątpliwym pozytywnym skutkiem ubocznym aktywności w tym okresie roku jest zahartowanie organizmu i prawdziwe „końskie zdrowie”!

Sponsorem tytularnym zimowego cyklu jest firma Northtec. Zapraszamy do dobrej zabawy na tej wyjątkowej imprezie, na którą zjeżdżają co roku zawodnicy z całego kraju. Do zobaczenia na trasie!

Finałowy maraton cyklu odbędzie się w Długosiodle (12 marca). Zapraszamy.

Szczegóły: www.zima.mazoviamtb.pl

Program zawodów

Sobota
• godz. 14.00-17.00- zapisy w biurze zawodów

Niedziela
• godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
• godz. 10.00 – start dystansu Hobby
• godz. 10.30 – ustawianie zawodników w sektorach
• godz. 11.00 – start maratonu, dystanse Fit i Mega
• godz. 13.30 – dekoracja dystansu Hobby
• godz. 14.30 – dekoracja dystansu Fit
• godz. 15.00 – dekoracja dystansu Mega

COMMENTS

DISQUS: 0