Poznajmy się – B’TWIN Racing Team

HomeSportDrużyny

Poznajmy się – B’TWIN Racing Team

Skąd pomysł? W wartościach naszej firmy jest wspólne uprawianie sportu i czerpanie jak najwięcej przyjemności z tego rodzaju spędzana czasu. Tak więc pewnego pięknego dnia postanowiłem zebrać grupkę ludzi ( pracowników firmy Decathlon), którzy czynnie uprawiają kolarstwo, zarówno górskie jak i szosowe, w celu zjednoczenia się i wspólnego uprawiania tego pięknego sportu.

Dodatkowym celem stworzenia tej drużyny jest pokazanie, że rowery, odzież i akcesoria marki B’Twin mogą również służyć do poważnego ścigania i wyciskania siódmych potów. Po selekcji spośród 40 kandydatów wyłoniliśmy 4 osoby, które zostały podzielone na oddział MTB i szosowy.

Skład MTB:

  • Wojciech Wiktor
  • Przemek Winiarski

Skład szosowy:

  • Beata Kalemba
  • Damian Fornalski


Wojciech Wiktor

Mam 23 lata, pochodzę z Poznania, urodziłem się w sportowej rodzinie, w której wszyscy od zawsze uprawiali sport. Osiem lat temu do kolarstwa zachęcił mnie starszy brat, pod okiem którego stawiałem swoje pierwsze kroki na rowerze MTB. Wcześniej przez kilka lat trenowałem tenis ziemny, bieganie, ale rower wygrał i do dziś jest na pierwszym miejscu.

Jestem zawodnikiem, który od zawsze uwielbiał ściganie w górach oraz rower górski. Od samego początku pod okiem starszego brata startowałem w maratonach MTB oraz wyścigach XC. Uzależniłem się od ścigania, a ciężkie treningi oraz bardzo duża liczba startów przyniosły mi kilka sukcesów, m.in. jestem Mistrzem Polski w maratonie MTB, zwycięzcą klasyfikacji generalnych maratonów górskich, startowałem także w Mistrzostwach Europy w XC, gdzie reprezentowałem Polskę, będąc w Reprezentacji Polski.

Przemek Winiarski

Mam 25 lat, mieszkam w Bytomiu na Śląsku. Co robię na co dzień oprócz pracy? Prowadzę aktywny tryb życia, interesuję się sportem oraz motoryzacją. Staram się żyć pełnią życia według zasady „Love your life”.

Skąd kolarstwo w moim życiu? Zaczęło się niewinnie od wycieczek rowerowych „za bajtla”, a w parę lat przerodziło się to w poważną pasję, najważniejszy sport w moim życiu. Specjalizuję się w maratonach MTB na średnim dystansie, bardzo lubię brać udział w imprezach XC. Główne cykle w sezonie 2017 to Bike Maraton i Bike Atelier Maraton. W przyszłym sezonie celuję w generalkę w tych dwóch cyklach na poziomie 25-30 miejsca w kategorii wiekowej na dystansie Mega.Beata Kalemba

Swoją przygodę z rowerem zaczęłam w wieku przedszkolnym jeżdżąc na „Reksiu”. Chcąc nie chcąc dowiadywałam się też stopniowo o „wielkim” kolarstwie: dziadek i wujek kiedyś się ścigali… i powoli mnie też to wciągało. Czułam, że rower daje mi wolność, radość, poprawia kondycję i w końcu w wieku 17 lat kupiłam pierwszą szosę. Ten zakup pociągnął za sobą wstąpienie do klubu, pierwsze „poważne” treningi, wyścigi. Po kilku latach forma była na tyle dobra, żeby wygrać kilka lokalnych wyścigów, mistrzostw województwa i w końcu wywalczyć tytuł Mistrzyni Polski Amatorów, a potem również kilka razy stanęłam na podium wyścigów zaliczanych do Pucharu Polski w kat. Elity Kobiet. Za sukces uważam też ukończenie kilku ciężkich zagranicznych wyścigów etapowych, m.in. we Francji czy Czechach, zaliczanych do Pucharu Świata, z zawodniczkami światowej czołówki na liście startowej.

Damian Fornalski

Kolarstwo szosowe było moją pasją już od najmłodszych lat. Wiele razy obserwowałem jak moi rówieśnicy trenowali lub ścigali się w lokalnych wyścigach, bardzo mi to imponowało. Pierwsze sukcesy zacząłem odnosić w kategorii junior młodszy, tam też zacząłem ścigać się w pierwszych poważniejszych wyścigach. W kategorii U23 reprezentowałem barwy klubów takich jak CHROBRY FELT, BOLMET TREK Legnica oraz CHROBRY LASOCKI Głogów. Tam też pierwszy raz zetknąłem się z peletonem międzynarodowym. Jako zawodnik U23 startowałem w Polsce w takich imprezach jak Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, Małopolski Wyścig Górski czy Bałtyk Karkonosze Tour.

Dzięki jeździe na rowerze mogłem zwiedzić wiele bardzo ciekawych miejsc, przeżyłem wiele szczęśliwych chwil oraz trudniejszych, lecz bardzo pouczających momentów. Treningi nauczyły mnie samozaparcia i postrzegania świata zupełnie inaczej niż dotychczas, kolarstwo to zdecydowanie moja życiowa pasja.

Moim docelowym startem w sezonie 2017 będą amatorskie Górskie Mistrzostwa Polski. Wezmę także udział w imprezach BIKE CHALLANGE we Wrocławiu i Poznaniu, a także w szeregu imprez szosowych na Dolnym Śląsku.

Pozdrawiamy i do zobaczenia !!

COMMENTS

DISQUS: 0