Cyprus Sunshine Cup 2017 – Afxentia #1

HomeSportRelacje

Cyprus Sunshine Cup 2017 – Afxentia #1

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jak co roku od kilku lat wielu zawodników specjalizujących się w cross country rozpoczyna swój sezon wyścigowy właśnie na Cyprze. Na początek dla lepszego przepalenia nogi jest 14. kilometrowa czasówka, kolejne dwa dni to etapy liczące 50-60 km. Na koniec w niedzielę zawodnicy zmierzą się w regularnym wyścigu XCO. Po raz ósmy z kolei na starcie stanął Fabian Giger, który od zeszłego roku startuje w barwach Kross Racing Team. Trzykrotny triumfator etapówki UCI HC Afxentia na Cypr zabrał kolegę klubowego Bartłomieja Wawaka. A będzie się z kim ścigać, bo na liście startowej m.in. Jaroslav Kulhavy, Tomas Litschner, Jordan Sarrou czy Grant Ferguson.

Dla Mistrza Olimpijskiego z Londynu CSC to ostatnie przetarcie przed Cape Epic, gdzie pojedzie w parze z Christophem Sauserem.

Pierwszy dzień rywalizacji czyli wspomniana czasówka dla Jaroslava Kulhavego, który trasę pokonał w 25:17. Świetny wynik odnotował Barłomiej Wawak, który zajął 10 miejsce z czasem o minutę dłuższym od Czecha. Z kolei Szwajcar „dopiero” na miejscu 17 z czasem 26:30.Wśród kobiet triumfowała Anne Terpsta z czasem 29:37. Podium dopełniły Margot Moschetti oraz Alexandra Engen. Niespodzianką jest odległe 26 miejsce Norweżki Gunn Rity Dahle Flesja, która na pokonanie trasy potrzebowała blisko 35 minut – wszystko przez defekt…

Pełne wyniki – link


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0