Zawody FMB TOUR po raz pierwszy w Polsce na krytej arenie

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Zawody FMB TOUR po raz pierwszy w Polsce na krytej arenie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAInformacja prasowa


25 marca w TAURON Arenie Kraków, po raz pierwszy w Polsce, zawody Pucharu Świata FMB Tour odbędą się w krytej hali. Będzie to możliwe dzięki połączeniu ich z Mistrzostwami Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs. W zawodach wystąpią zawodnicy z 11 krajów, wśród których znajdzie się bardzo mocna reprezentacja Polski z Szymonem Godźkiem na czele. Szaman obecnie plasuje się na wysokiej 10 pozycji w światowym rankingu.

Po raz pierwszy w historii Diverse NIGHT of the JUMPs najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu oraz wirtuozi tricków na rowerach połączą swoje siły. Również po raz pierwszy będziemy świadkami imprezy rowerowej takiego formatu w hali i na unikalnym torze, którego fragment zostanie zbudowany w oparciu o trybuny TAURON Areny Kraków

To właśnie ten element toru, ogromny step down, planuje wykorzystać Szymon Godziek do wykonania nowego, specjalnie przygotowanego na tę okazję, tricku. Przypomnijmy, że Szymon, który był gościem specjalnym konferencji prasowej wydarzenia, jest najbardziej rozpoznawalnym polskim zawodnikiem oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Godziek znany jest również z licznych wygranych w kategorii Best Trick. Jako pierwszy na świecie wykonał, pochodzącego wprost z FMX, Backflipa Tsunami i wygrał Best Trick podczas Red Bull District Ride w Norymberdze w 2014 roku.

Szaman nie będzie jedynym Polakiem, którego zobaczymy 25 marca. W miniony weekend podczas HONOR Winter Sports Festival w Białce Tatrzańskiej dziką kartę dającą miejsce od razu w finałach zawodów zgarnął Marek Łebek. Do kwalifikacji przystąpi jeszcze siódemka polskich zawodników. Mamy nadzieję, że ich także będziemy mogli oglądać w finałach.

Już 25 marca podczas Diverse NIGHT of the JUMPs połączone siły zawodników na 26 calowych kołach oraz na motocyklach crossowych wprawią w zachwyt publiczność oraz sprawią, że TAURON Arena odleci po raz trzeci, jednak tym razem w zupełnie nowym stylu, ponieważ emocje będą podwójne.

Organizator wydarzenia, agencja Sportainment znana z eventów motocyklowych oraz Diverse Downhill Contest, przygotowała specjalny sektor z najlepszymi miejscami do oglądania zmagań dirtowców oraz zawodników FMX. Specjalna promocja dla kibiców rowerowych – ceny biletów w sektorze A19 zostały obniżone z 199 pln na 129 pln. Aby dokonać zakupu wejdź na Eventim.pl http://bit.ly/2gSf2rn wybierz promocję – DIRT MTB i wpisz kod: FMB TOUR.

Bilety do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL: http://bit.ly/2gSf2rn


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0