Poznajmy się – Klub Kolarski Lew Lębork

HomeDrużyny

Poznajmy się – Klub Kolarski Lew Lębork

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po raz pierwszy w historii miasta Lęborka pod koniec 2015 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Rowerowego Lew Lębork powstał pomysł, żeby założyć klub kolarski w Lęborku. Podstawowym naszym celem jest możliwość uczestniczenia na najważniejszych imprezach sportowych w kraju i w Europie (Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Maratony MTB, HERO Sudtirol), podnoszenie swych umiejętności, ale to co najważniejsze, to chcemy promować nasze miasto i region w kraju i zagranicą na kolarskich arenach sportowych.

Sukcesy 2016 roku naszego klubu oraz atmosfera panująca w naszym klubie spowodowały, iż w naszych szeregach pojawiły się nowe twarze. Utytułowany zawodnik Piotr Rzeszutek (reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym, wielokrotnie bardzo wysokie miejsca w zawodach rangi Mistrzostw Polski) oraz Zosia Rzeszutek (Vice Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym, wielokrotnie stawała na podium w zawodach rangi Mistrzostw Polski) – to właśnie oni są gwarantem wysokich lokat w 2017 roku.Nasi zawodnicy zajmowali dotychczas czołowe miejsca na podium w najbardziej prestiżowych zawodach kolarskich Beskidy MTB Trophy, Skandia Maraton LangTeam, Colnago Lang Team Race, Garmin MTB Series i wielu wielu innych. Sukcesy te nie mogły przejść niezauważone. Nasz najlepszy zawodnik Arek Petka w 2015 roku zdobył tytuł najpopularniejszego sportowca Powiatu Lęborskiego, gdzie odbierał nagrodę podczas gali sportu w TVP Gdańsk, zaś w 2016 roku nasz junior Dariusz Skierka zdobył 3 miejsce w klasyfikacji najlepszego sportowca juniora, Arkadiusz Petka wygrał klasyfikację najlepszego sportowca seniora, zaś drużyna Klubu Kolarskiego Lew Lębork zdobyła 2 miejsce najlepszej drużyny w Powiecie Lęborskim.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0