Nowa etapówka Ochotnica MTB 4 Towers

HomeRóżności

Nowa etapówka Ochotnica MTB 4 Towers

Wygląda na to, że sezon 2017 będzie sprawdzianem tego ile krajowy rynek może długoterminowo udźwignąć etapówek. Wydawało się, że sześć wyścigów kilkudniowych to i tak jest dużo. Tym bardziej, że większość z nich odbywa się w okresie letnim, więc następuje pewna kumulacja. A kto jeździ etapówki ten wie, że to nie jest tak, że można zaliczyć ich w sezonie niezliczoną ilość. Na wyciągnięcie ręki mamy także MTB Trilogy u naszych południowych sąsiadów.

Żeby tego było mało, to kawałek tego tortu w tym sezonie ma przypaść na etapówkę „Ochotnica MTB 4 Towers”, która rozegrana zostanie w Gorcach, a tytułowe „cztery wieże”, będą charakterystycznymi punktami na trasach do zdobycia przez zawodników.

W założenia ma to być trzydniowy wyścig etapowy, na który złożą się Uphill na Koziarz, II etap to wspinaczka na Gorc i Magurkę, a trzeciego dnia jazda po Pasmie Lubania. Do wyboru mają być dwa dystanse – FUN i PRO. Po więcej informacji kierujemy na fanpage wyścigu.

Tym samym w sezonie 2017 mamy w maju Dukla Wolf Race, w czerwcu Beskidy MTB Trophy, w lipcu Bike Adventure, Gwiazdę Południa i Sudety MTB Challenge, a sierpniu Gwiazdę Północy oraz wspomnianą Ochotnicę MTB 4 Tower, której proponowany termin to 18-21 sierpnia 2017.

Jeśli szukasz informacji na temat kalendarza 2017 to tu są wszystkie informacje jakie udało nam się zebrać. Tu znajdziesz pojedyncze wyścigi, tu maratony mtb, a tu etapówki. Mam też listę wyścigów jednodniowych w Europie.

COMMENTS

DISQUS: 0