Kornel Osicki i Bogdan Czarnota na czele sztabu kadry MTB

HomeSportReprezentacja

Kornel Osicki i Bogdan Czarnota na czele sztabu kadry MTB

Związki Sportowe w dużej większości funkcjonują w cyklach czteroletnich od Igrzysk do Igrzysk. Nie inaczej jest w Polskim Związku Kolarskim, gdzie w grudniu doszło do zmiany prezesa. Dotychczas urzędującego Wacława Skarula zastąpił Dariusz Banaszek. Zmiany są także w sztabie szkoleniowym oraz komisjach.

Według nieoficjalnych informacji doszło do roszad personalnych w komisji MTB. Na jej czele stanął Błażej Maresz. Funkcję wiceprzewodniczącego objął Sebastian Żabiński. W skład komisji weszli m.in. Kamil Dziedzic, Przemysław Haczkiewicz, Daniel Kurpisz, Arkadiusz Stokłosa oraz Przemysław Gierczak.

Dużo istotniejsza zmiana jest sztabie szkoleniowym kadry MTB. W 2016 roku funkcjonowały trzy niezależne kadry MTB dla każdej kategorii wiekowej – junior, młodzieżowiec oraz elita. W 2017 wracamy prawdopodobnie do starego modelu, choć nie jest to przesądzone. Na razie wiemy tyle, że trenerem kadry MTB został Kornel Osicki, a Bogdan Czarnota w charakterze trenera współpracującego.Obaj są aktywnymi zawodnikami, znającymi realia współczesnego cross country. Każdy z nich ma doświadczenie trenerskie – pod opieką Kornela jest m.in. Patrycja Świerczyńska, a Bogdana – Marek Konwa, Marceli Bogusławski oraz Katarzyna Solus Miśkowicz. Już wkrótce odpytamy ich o to jaka jest ich wizja szkolenia zawodników i doprowadzenia do tego co jest długoterminowym celem – startu i dobrego wyniku przynajmniej dwóch mężczyzn i dwóch kobiet na Igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

COMMENTS

DISQUS: 0