CST Riders podsumowuje sezon

HomeINFORMACJE PRASOWE

CST Riders podsumowuje sezon


Informacja prasowa


Nasz najbardziej doświadczony Rider, Dariusz Batek, który – jak podkreślił – nie przepada za podsumowaniami, przyznał jednak, że sporo udało się osiągnąć. – Najbardziej sobie cenię powołanie do reprezentacji Polski na Tour de Pologne, I miejsce w klasyfikacji generalnej Visegrad 4 Bicycle Race, zwycięstwo w wyścigu szosowym w Dzierżoniowie na otwarcie sezonu oraz zwycięstwo w klasyfikacji punktowej podczas Grodów Piastowskich. Ważna też była dla mnie wygrana w pierwszym etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz I miejsce w Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku.
Darek z końcem sezonu pożegnał się ze swoim dotychczasowym zespołem. – Dziękuję mojej poprzedniej grupie Wibatech Fuji za wsparcie i dobrą współpracę. Teraz szykuję się już na nowy sezon i stawiam sobie nowe cele, choć nie chciałbym na razie za bardzo rozwijać tematu, ponieważ niektóre rzeczy dopiero się decydują. Tak czy inaczej z optymizmem patrzę w przyszłość i mam nadzieję, że najbliższy sezon będzie przełomowy.

 


Z pewnością udany sezon zanotował nasz przedstawiciel w świecie BMX – Gustaw Dądela. – Ubiegły rok zaczął się dla mnie doskonale, bo jako pierwszy Polak stanąłem na podium prestiżowych zawodów – Downmall w Budapeszcie. Podekscytowany takim wynikiem, zacząłem mocniejsze przygotowania, co zaowocowało zgarnięciem dwóch tytułów Mistrza Polski w BMX Racing i TimeTrial oraz wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – powiedział Gustaw. – W sumie sezon oceniam jako udany, choć niedosyt, jak zawsze, pozostał. Nie jestem zadowolony ze swoich pozycji w mistrzostwach Europy oraz w mistrzostwach świata. Plany były ambitne, jednak nie byłem wystarczająco dobrze przygotowany, żeby walczyć o wysokie lokaty. Mam jednak nadzieję, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy i zaowocuje dobrymi startami na arenie międzynarodowej – zakończył zawodnik.
Dla Marty Turoboś miniony rok był również bardzo dobry, ale po ciężkim i wyczerpującym sezonie u zawodniczki pojawiły się pewne kłopoty zdrowotne, co nakazuje ostrożność. – Sezon 2016 uważam za bardzo udany, ponieważ cele, jakie przed sobą postawiłam, niemal w całości udało mi się zrealizować. Oczywiście pozostaje lekki niedosyt, ale to tylko motywuje mnie do dalszej ciężkiej pracy. Marzenia i cele na kolejny sezon oczywiście mam, ale priorytetem w tym momencie jest zdrowie, więc na razie nie chcę mówić o planach startowych – stwierdziła Marta.
Dobrą wiadomością jest pewny już start naszej Riderki w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym w Sławnie (7-8.01.2017), co jednak pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość. – Za najważniejsze moje wyniki z minionego sezonu uważam akademickie wicemistrzostwo świata MTB XCE oraz II akademickie wicemistrzostwo świata MTB XCO na Filipinach, 10. miejsce na Mistrzostwach Świata MTB XCO w Czechach, oraz 9. miejsce na Mistrzostwach Europy w Szwecji. W kraju udało mi się zostać mistrzynią Polski MTB XCR w Sławnie, wicemistrzynią Polski MTB XCE oraz II wicemistrzynią Polski Cyclocross w Lublinie – dodała zawodniczka.

CST postanowiło zrobić kolejny krok i od nowego sezonu zdecydowało się jeszcze mocniej wesprzeć swoich Ridersów. Cóż, na razie możemy powiedzieć tylko tyle, że plany są ambitne, a cele zostały postawione – chcemy się rozwijać i wraz z naszym zespołem wejść poziom wyżej. Będziemy informować o wszystkim na bieżąco w późniejszym terminie.

COMMENTS

DISQUS: 0