Puchar Polski XCM 2017

HomeOpinie

Puchar Polski XCM 2017

Pod koniec grudnia zadaliśmy Wam kilka pytań związanych z kierunkiem rozwoju PP XCM w 2017. Pytania zostały skierowane przede wszystkim do tych, którzy w minionym sezonie w PP XCM startowali oraz do tych, którzy planują swoje starty w Pucharze Polski w 2017 roku. W zasadzie można powiedzieć wprost – poniższe dane to głos środowiska, zawodników oraz ludzi, którzy Pucharem Polski jako takim się interesują.

Jeśli nie masz ochoty przebijać się przez wykresy to poniżej podsumowanie w kilku punktach:

  • PP XCM powinien być imprezą ogólnopolską rozgrywaną w ramach kilku cykli maratonów.
  • PP XCM powinien odbywać się nie tylko w górach, ale większość z zainteresowanych wskazała przede wszystkim Bike Maraton a dalej Kellys Cyklokarpaty, ŚLR MTB Cross Maraton oraz Puchar Strefy MTB Sudety.
  • PP XCM dla większości startujących to przede wszystkim okazja do sprawdzenia się z najmocniejszymi zawodnikami w kraju. Dla trochę więcej niż 1/3 to także prestiż.
  • Klasyfikacja PP XCM powinna być prowadzona z podziałem na kategorie – Elita, Cyklosport oraz Masters.
  • Nagrody finansowe powinny być wypłacane open i najlepiej jeśli byłyby zarówno na każdej edycji, jak i w klasyfikacji generalnej.
  • Opłata startowa na PP XCM powinna być taka sama na wszystkie edycje niezależnie od cyklu.

Oczywiście ja sobie tak gdybam, bo prawda jest taka, że w PZKol nikt się maratonami nie interesuje i nie ma pomysłu na zagospodarowanie tego jakby nie było dużego kawałka tortu. Koniec końców może być tak, że PP XCM wróci do Lang Team i będzie pozamiatane. W końcu przecież głos środowiska jest tak ważny jak było to widać przy konkursie na trenera kadry MTB….


COMMENTS

DISQUS: 0