Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Puchar Polski, CX Katowice

HomeVWSU MTB TeamMarek Konwa

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Puchar Polski, CX Katowice

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Puchar Polski – IV CX Katowice przeszedł do historii. Z roku na rok impreza rośnie w siłę i teraz mogę śmiało powiedzieć, że następna edycja może być spokojnie wyścigiem UCI C2. Nie było co prawda 15 stopniowego mrozu tak jak w ubiegłym roku, ale i tak było zimno i powstałe na trasie lodowisko sprawiło, że wyścigi były bardzo ciekawe do samego końca! Kolarstwo przełajowe powoli przechodzi swój renesans, spora ilość zawodników na starcie, nawet w starszych kategoriach, jest tego potwierdzeniem. Może wybór Trenera kadry przełajowej na kolejne 4 lata w końcu wspomoże tą dyscyplinę kolarstwa jeszcze bardziej !? Osobiście bardzo w to wierzę.Atmosfera wyścigu była bardzo dobra. To między innymi zasługa organizatora (Sport Pełen Pasji), który pokazuje, że dzięki pasji i odrobinie chęci można stworzyć bardzo piękny wyścig. Chciałbym też podziękować kibicom za turbo doping – aż chce się wtedy jechać!
Jeśli chodzi o sam wyścig i rywalizację w kategorii Open to taktyka była prosta – atakujemy razem z Marcelim Bogusławski od startu – i jak widać przyniosło to zamierzone rezultaty! A co się działo za naszymi plecami, na trasie, która zamieniła się w lodowisko, to już ciężko powiedzieć. Ponad pół wyścigu jechaliśmy razem, współpracując, dopóki Marcel trochę nie osłabł i w końcówce jechałem już samotnie po zwycięstwo. Ostatecznie wygrałem przed Marcelim i Bartoszem Miklerem.

fot TM Foto


Bonusowo do komentarza wywiad z Markiem, tuż przed startem wyścigu w Katowicach. 


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0