Kalendarz CycloCross Wielkopolska 2017

HomeSportZapowiedzi

Kalendarz CycloCross Wielkopolska 2017

Przełaje zyskują coraz bardziej na popularności i wbrew temu co dzieje się na Mazowszu – nie będzie ścigania na rowerach górskich, Wojtek Gogolewski stawia drugi rok z rzędu na cyclocross.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej:

CycloCross Wielkopolska 2017 – to okazja, aby sprawdzić na czym polega urok przełajowego ścigania. I też okazja, aby podszlifować technikę, która potem na pewno przyda się w sezonie MTB, nie tylko na maratonach, ale również na wyścigach XC.

Klasyczne ,,górale” będą dopuszczane do startu, jednak aby zaznaczyć że to nie MTB, starty będą odbywać się z odpowiednio przyznanych sektorów. Start wspólny, ale ,,przełajówki” będą ustawiane z przodu. Kryterium do startu z pierwszego sektora będzie proste. Podczas pierwszej edycji decyduje szerokość opony (max 42mm) oraz kolejność zapisów, w następnych startach  – szerokość opony oraz miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dla niedowiarków informacja: na klasyczne koło 29” bez problemu można dopasować oponę spełniającą kryteria regulaminu. Ceny odpowiedniego ogumienia nie porażają, a dodatkowo, jak już ktoś pojeździ na ,,cieniasie”, to potem w sezonie każdy zakręt lub podjazd będzie o wiele prostszy…Same korzyści, a frajda bezcenna. Zapraszamy!

Kalendarz obejmuje trzy wyścigi:

  • 05 lutego 2017 – III Mistrzostwa CycloCross Wielkopolska – Wągrowiec
  • 19 lutego 2017 – IX Wyścig Marka i Zbyszka – Poznań
  • 05 marca 2017 – III Mistrzostwa CycloCross Wielkopolska – Skoki

Więcej informacji na stronie cyclocrosswielkopolska.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0