Rusza sezon na trenażer – startuje Tour de Bike Atelier

HomeINFORMACJE PRASOWE

Rusza sezon na trenażer – startuje Tour de Bike Atelier


Informacja prasowa


– Zima nie kojarzy się kolarzom najmilej. To zwykle żmudne, nudne przejażdżki, często w nie najlepszych warunków pogodowych. My proponujemy im ciekawy dodatek do treningu, który z pewnością zaburzy zimową monotonię – mówi Aleksander Zając, z sieci specjalistycznych sklepów rowerowych, Bike Atelier.

Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą w 12 sklepach Bike Atelier w całym kraju. Zmagania będą prowadzone na najnowocześniejszych trenażerach Elite, typu direct driver (bezpośrednie połączenie z napędem poprzez zdjęcie tylnego koła) – Drivo oraz Real Turbo Muin. Będą one podłączone do monitora, na którym wyświetlana będzie rzeczywista trasa z największych wyścigów. Krajobraz będzie się zmieniał wraz z pokonywanym dystansem, a obciążenie będzie rosło lub malało w zależności od tego, na jakim fragmencie podjazdu kolarz się znajduje. Do przejechania będzie 12-kilometrowym odcinek, odwzorowujący rundę mistrzostw świata w Madrycie, z 2005 roku. Organizator zapewnia bidon z napojem izotonicznym, baton energetyczny Power Bar, a także rower (z pedałami platformowymi), jeśli uczestnik nie zdecyduje się na start na swoim.

– Wszystko to odbędzie się w ciepłym i suchym pomieszczeniu, co zimą już samo w sobie jest sporą zaletą. Dodatkowo jazdę urozmaici uczucie ścigania się po alpejskich szosach oraz element rywalizacji – dodaje Aleksander Zając.

plakat-tour-de-bike-atelier-2016-2017

Udział jest bezpłatny. Nie trzeba się też wcześniej rejestrować – wystarczy pojawić się w godzinach otwarcia sklepu, najlepiej z własnymi pedałami.

Jeździmy w całej Polsce

W tym sezonie zmagania będą prowadzone w innej formule niż w poprzednich latach. Każdy z uczestników będzie mógł wystartować tylko w jednej z lokalizacji i przysługuje mu możliwość podjęcia dodatkowej próby na poprawienie wyniku. Osoby z najlepszym czasem z każdej z miejscowości, będą miały prawo startu w Wielkim Finale.

Po raz pierwszy kolarze ruszą do walki 7 grudnia. Wtedy to rozpocznie się rywalizacja w sklepie w Kartuzach i Tychach (7-10.12). W kolejnych tygodniach impreza zostanie rozegrana w Krakowie (14-17.12), Katowicach (4-7.01), Nowym Sączu (11-14.01), Lubinie (18-21.01), Częstochowie (25-28.01), Wrocławiu i Sosnowcu (1-4.02), Gliwicach (8-11.02), Dąbrowie Górniczej i Poznaniu (15-18.02). Wielki Finał odbędzie się 25 lutego, w Sosnowcu, a w decydującym starciu kolarze ścigać się będą na alpejskich podjazdach.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – bony podarunkowe do sklepów Bike Atelier (o wartości do 500zł) oraz roczne prenumeraty magazynów kolarskich („Szosa”, „bikeBoard”).

Pełny regulamin znajduje się pod linkiem – Regulamin

***

Szczegółowe informacje dotyczące Tour de Bike Atelier i regulamin imprezy znajdują się na www.bikeatelier.pl. Sponsorami i partnerami wyścigów są: Merida Polska, dystrybutor jednej z czołowych marek rowerów na świecie, ogumienie CST, marki Controltech, Diadora, Elite, Maxxis, Sportful, a także firma Power Bar, która zapewni startującym nawodnienie napojem izotonicznym Iso Active oraz zastrzyk energii w postaci batonu energetycznego. Patronami medialnymi imprezy są „bikeBoard”, „Szosa”, pro-cycling.org, mtb-xc.pl i velonews.pl

COMMENTS

DISQUS: 0