Plan na weekend 47/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 47/2016

Nieubłaganie zbliża się końcówka roku. Plan na weekend z numerkiem 47 … jeszcze tylko 5 tygodni i odliczamy od nowa. Miniony weekend pozbawił czołowych zawodników okazji ścigania – wygrała matka natura, która postanowiła trochę zdmuchnąć zaplecze trasy w Koksijde.Przy okazji dzięki wideo Wout van Aerta rozkręca się powoli wyzwanie #CX8challenge:


#cx8challange #cyclocross #cyclcorosspolska #mtbxcpl #gopro #cycle #poland @cyclocrosspolska @mtbxcpl

Film zamieszczony przez użytkownika Bartek Mikler (@dajnemo)


W ten weekend przenosimy się do Niemiec, gdzie w sobotę w Zeven rozegrany będzie Puchar Świata. I tu najważniejsza informacja – w rywalizacji weźmie udział aż sześciu Polaków. Albo tylko sześciu Polaków. Z tego co się dowiedziałem przez „niedopatrzenie” do wyścigu nie zostali zgłoszeni m.in. Marek Konwa i Marceli Bogusławski – brawo działacze, brawo PZKol!!!

Na starcie pojawią się:

  • Juniorzy – Wojciech Ceniuch, Nikodem Grzenkowicz, Radosław Rocławski, Jan Suszko
  • U23 – Tomasz Rzeszutek
  • Elita kobiet – Patrycja Lorkowska

Znakomita większość to zawodnicy MLKS Baszta Bytów. Trzymamy za nich kciuki! Pełna lista startowa tu.

W kalendarzu przełajowym UCI w zbliżający się weekend możemy znaleźć także wyścigi przełajowe w Austrii, Wielkiej Brytanii, ale także w Hiszpanii, gdzie Norbert Nowik jest aktualnie w Pucharze Madrytu jest liderem klasyfikacji U23 (link).

Ciekawostką jeśli chodzi o zagraniczne wyścigi jest odbywająca się po raz kolejny dwudniowa impreza Rapha Supercross Noebeyama w … Japonii (link).

A w kraju?

W ten weekend tylko jeden wyścig, kiedyś przełajowa chluba krajowego kalendarza, dziś gasnąca gwiazda – XXIII edycja „Bryksy Cross” w Gościęcinie. Strony internetowej nie stwierdzono, regulamin tradycyjnie na stronie PZKol.

Do tego co najmniej dwie ustawki w Warszawie – sobota, niedziela i jedna Trójmieście – sobota.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0