Trzech kolarzy w Plebiscycie na Sportowca Roku 2016

HomeSportWyniki

Trzech kolarzy w Plebiscycie na Sportowca Roku 2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W tym roku Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku odbywa się po raz 82. Rok olimpijski zawsze jest wyjątkowy, bo dzięki dobrym wynikom na Igrzyskach wielu zawodników ma szanse być zauważonymi. W tym roku mamy 20 nominowanych. Spoza Rio tylko, albo aż sześć nazwisk:

  • piłkarze – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski
  • tenis – Agnieszka Radwańska
  • MMA – Joanna Jędrzejczyk
  • żużel – Bartosz Zmarzlik

Ponadto wielu lekkoatletów, wioślarzy i to co nas najbardziej interesuje – kolarze. Aż troje:

  • Rafał Majka – brązowy medalista Igrzysk w Rio ze startu wspólnego, ale nie tylko – 5 miejsce w Giro d’Italia, najlepszy góral podczas Tour de France. A także aktualny Mistrz Polski ze startu wspólnego.
  • Katarzyna Niewiadoma – mistrzyni Polski zarówno ze startu wspólnego, jak i w jeździe indywidualnej na czas. Najwyżej notowana zawodniczka U23 w rankingu UCI. Szósta na Igrzyskach w Rio, druga na Mistrzostwach Europy ze startu wspólnego. Triumfatorka Giro d’Trentino.
  • Maja Włoszczowska – mistrzyni Polski w kolarstwie górskim. Srebrna medalistka Igrzysk w Rio, czwarta zawodniczka Mistrzostw Świata w Novym Meste. Czwarta w rankingu UCI.

Kto z pośród tej trójki zdobędzie najwięcej głosów w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Czy kolarz znajdzie się w najlepszej trójce 82. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Co ciekawe w tym roku głosujemy nie tylko przez stronę internetową, ale także za pomocą social media i hashtagów: Rafał Majka #sportowiecroku / Katarzyna Niewiadoma #sportowiecroku / Maja Włoszczowska #sportowiecroku. Można głosować raz na 24 godziny do 6 stycznia 2017 włącznie!!!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0