Podsumowanie sezonu JBG-2 Professional MTB Team

HomeKomentarzeJBG-2

Założenia drużyny na sezon zdecydowanie skierowane były na maratony. Jako że wyjątek potwierdza regułę, w szeregi JBG-2 wstąpił Anton Sintsov, specjalista w cross country. Celem była kwalifikacja olimpijska. Na początku sezonu wizja zdobycia miejsca na Igrzyska Olimpijskie wydawała się mało realna. Jednak dzięki niezłomnej pracy Anton zgromadził niezbędne punkty UCI. W docelowym starciu z 49 najlepszymi kolarzami świata uplasował się na znakomitym 12. miejscu. Anton został tym samym czwartym zawodnikiem JBG-2 Team mającym w swoim dorobku start w Igrzyskach Olimpijskich.

Przez cały sezon uzbierało się więcej powodów do dumy. Szczególnie, że sezon ten był wyjątkowo długi. Kolarze JBG-2 pierwsze wyścigi rozpoczęli jeszcze zanim zaprzyjaźnieni skoczkowie uciekli z Wisły, która jest bazą drużyny. Pod koniec stycznia wystartowały wyścigi etapowe i zaczęło się zbieranie nowych trofeów. W hiszpańskim Costa Blanca Bike Race Adrian Brzózka i Anton Sintsov zajęli miejsce 5, następnie triumfowali w portugalskim Algarve Bike Challenge. Wiosnę przypieczętowało 3. miejsce Adriana w La Rioja Bike Race.

podsumowanie-sezonu-jbg-2

Po roztopach przyszła pora na ściganie krajowe. W Mistrzostwach Polski cross country Wojciech Halejak, mimo defektu i jazdy na miejscu 10., dającym słabe perspektywy na sukces, zdobył brązowy medal. Formuła XCO nie stwarza wiele okazji do nadrobienia straty, jednak sport jest po stronie determinacji. Mistrzowska impreza w Gielniowie udowodniła siłę dopingu kibiców i walki o każdy metr.

Z rywalizacji w Jeleniej Górze Adrian Brzózka wrócił ze swoim kolejnym tytułem Mistrza Polski w maratonie. Wyścig po 3 latach wrócił w góry. Dodatkowo połączony został z UCI Marathon Series, co podwyższyło rangę tego starcia. Zadowolenia nie brakowało, mimo że wyścig był lawiną defektów.

podsumowanie-sezonu-jbg-3

Kolejne najważniejsze tytuły w kraju również trafiły do zawodników JBG-2 Team. Mariusz Kozak został zwycięzcą Pucharu Polski w maratonie, a JBG-2 najlepszą drużyną cyklu. Natomiast Wojciech Halejak i Patryk Piasecki wywalczyli 1. i 2. miejsce zarówno w cyklu Skandia Maraton Lang Team jak i Maratony Rowerowe Lang Team.

Oddzielne miejsce w bilansie JBG-2 zajmują dokonania Jacka Brzózki w kategorii masters: 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w maratonie, 1. w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski, 1. w Pucharze Polski w maratonie i 1. w Costa Blanca Bike Race.

Choć polskie wyścigi należą do startów głównych, drużyna przykłada dużą wagę do konfrontacji na arenie międzynarodowej. Wojciech Halejak przywiózł 13. lokatę, Patryk Piasecki 17. z Mistrzostw Europy w maratonie na Łotwie, a Anton Sintsov 18. z Mistrzostw Europy cross country w Szwecji.

podsumowanie-sezonu-jbg-1

Nie sposób pominąć wyścigów UCI, takich jak wygrane przez Antona: Skarya MTB Cup w Turcji, Misgav International w Izraelu oraz zwycięski weekend Adriana w Rumunii: wyścig XCO Napo Cup i BT Marathon Faget powered by Vodafone UCI marathon series czy wyścig Rogla XC w Słowenii.

Gdy emocje już nieco opadły po ostatnich startach, satysfakcję przyniósł nowy ranking UCI, w którym 13. miejsce zajmuje Anton Sintsov.