Wyniki – 19-20 listopada 2016

Wyniki – 19-20 listopada 2016

Wyniki – 28 grudnia 2017-2 stycznia 2018
CX Zolder 16 – Galeria
Wyniki – 28-29 listopada 2015
Plan na weekend 48/2018
Przełajowy Puchar Świata – Namur, Belgia [na żywo]

Miało być w miniony weekend widowisko w ramach Pucharu Świata w Koksijde. Niestety huraganowy wiatr pokrzyżował plany organizatorów i UCI zdecydowało o odwołaniu imprezy, co spotkało się ze zrozumieniem zawodników. W związku z tym, że w planach był PŚ to europejski kalendarz świecił pustkami co jest zrozumiałe. W efekcie w sobotę było ściganie w belgijskim Hasselt i tyle.

Warto czasem obserwować kalendarze u naszych sąsiadów. Tak jak nie tylko u nas 11 listopada jest Świętem Narodowym, tak w Czechach 17 listopada jest Dniem Walki o Wolność i Demokrację upamiętniającym walki studentów w 1939 z reżimem nazistowskim oraz w 1989 z reżimem komunistycznym. Jak to bywa dzień wolny to świetna okazja do tego, żeby zrobić zawody – padło na Toi Toi Cup w Slanach (UCI C1) dokąd wybrali się zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

W zasadzie w tym miejscu można by płynnie przejść do wyników, ale… miniony weekend pokazał, że w kolarstwie w kraju nie liczy się zawodnik, nie liczy się organizator, nie liczy się nikt poza nim. Jednym, jedynym i słusznym sędzią, który wie najlepiej i to my ścigający jesteśmy dla niego, a nie on dla nas. W Żaganiu było zdecydowanie większe zamieszanie od tego w Kobyłce – po szczegóły kieruję na Cyclocross Polska oraz Ramę na ramię Warszawa.

Wracając do meritum…


ŚWIAT

Toi Toi Cup – Slany, Czechy (UCI C1)

  1. David van der Poel – Beobank Corendon
  2. Daan Soete – Telenet Fidea Cycling Team
  3. Wietse Bosmans – Boebank Corendon
  • Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 11 / +2:54
  • Mariusz Gil – Team Gil – miejsce 14 / +3:37
  • Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 22 / +6:30

  1. Pavla Havlikova – KC Kooperativa Jablonec
  2. Nikola Noskova – KC Kooperativa Jablonec
  3. Martina Mikulaskova – CEZ Cyklo Team Tabor
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric – miejsce 20 / +6:24

Slovensky Pohar – Dolna Krupa, Słowacja

Elita


  1. Martin Haring – Dukla Banska Bystrica
  2. Marek Konwa – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Simon Vozar – Cyklistycky tim Firefly
  4. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Witold Jagocki – Sokół Kęty – miejsce 14 / – 1 okr.


Kobiety


  1. Janka Stevkova – Outsiderz
  2. Tatiana Jasekova – Bikepro.sk
  3. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team – miejsce 5 / +4:57


Masters A


  1. Robert Glajza – CK Banska Bystrica
  2. Juraj Karas – PROefekt Ghost Team
  3. Paweł Lempart – Team Sport

Soudal Classics – Hasselt, Belgia (UCI C1)

  1. Laurens Sweeck
  2. Clement Venturini
  3. Corne Van Kessel

  1. Sanne Cant
  2. Ellen van Loy
  3. Elle Anderson

POLSKA

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Żagań

Elita


  1. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  2. Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport
  3. Bartosz Pilis – Mexller Hurom Częstochowa

Junior


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Wojciech Ceniuch – Piast Szczecin
  3. Maciej Borkowski – Olimpijczyk Szczekociny

Kobiety open


  1. Adrianna Stępniewska – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  2. Maja Drelak – UKS Sport Bralin (Juniorka)
  3. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Masters I


  1. Maksymilian Bieniasz – Rowerownia.com
  2. Piotr Rakiewicz – Wulkan Legnica
  3. Grzegorz Mazur – Lublin

Masters II


  1. Rafał Chmiel – Strzelce Krajeńskie
  2. Marek Bonecki – Diversey Team
  3. Dariusz Hlek – Rowery Turowski Szczecin

Masters III


  1. Robert Bondaryk – Diversey Team
  2. Sławomir Frejowski – Olimpijczyk Szczekociny
  3. Artur Spławski – 07 Fulda

Cyklosport


  1. Szymon Skrzypczak – Lublin
  2. Paweł Znamirowski – Trasa Zielona Góra
  3. Adam Adamkiewicz – KS 64sto Leszno

Amator


  1. Robert Suszczyński
  2. Ireneusz Lubiatowski
  3. Piotr Kopczyński

Wyścig przełajowy “B” – Gorzów Wielkopolski

 

Mężczyźni open


  1. Wojciech Ceniuch – Piast Szczecin (Junior)
  2. Tomasz Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów (U23)
  3. Radosław Rękawek – Ośka Warszawa
  4. Grzegorz Grabarek – MTB Silesia de Rosa Rybnik
  5. Kacper Wójciak – Orlęta Gorzów Wielkopolska (U23)

Kobiety


  1. Adrianna Stępniewska – KCP Elzat Bieniasz Bike (U23)
  2. Aleksandra Trzebińska – UKS Koźminianka (Juniorka)
  3. Anna Sagan – LKS POM Strzelce Krajeńskie (Juniorka)

Masters I


  1. Przemysław Janik – Kubica Racing Team

Masters II


  1. Rafał Chmiel – Strzelce Krajeńskie
  2. Dariusz Hlek – Rowery Turowski Szczecin
  3. Marek Bonecki – Diversey Team

Masters III


  1. Sławomir Frejowski
  2. Artur Spławski – 07 Fulda
  3. Tomasz Jarząbek – Kaczmarek Electric

Amator


  1. Robert Suszczyński
  2. Ireneusz Lubiatowski
  3. Piotr Kopczyński

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym – Kobyłka

Elita


  1. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  3. Tomasz Budzińki – LKK LUKS Sławno

Kobiety open


  1. Marta Bazańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Magdalena Chmielewska – Warszawski Klub Kolarski

Junior


  1. Damian Nowakowski – LKK LUKS Sławn
  2. Igor Żołek – Warszawski Klub Kolarski
  3. Dawid Bojarczak – UKS Wygoda Białystok

Juniorka


  1. Agnieszka Szpocińska – LKK LUKS Sławno
  2. Anna Gdańska – Warszawski Klub Kolarski
  3. Hanna Krasuska – Warszawski Klub Kolarski

Masters I


  1. Marcin Kobiałka – Ośka Warszawa
  2. Adam Czorniej – Ośka Warszawa
  3. Michał Kostrzewa – Niestowarzyszony

Masters II


  1. Tomasz Majewski – Diversey Team
  2. Marcin Michalczewski – Legion Serwis
  3. Adam Ostrowski – Adiostry Team

Masters III


  1. Jerzy Stękiel – Niestowarzyszony

Amator


  1. Krzysztof Drzewoszewski – KS Ramę na ramię Warszawa
  2. Robert Krysik – Niestowarzyszony
  3. Paweł Turek – Absolute Bike Team

COMMENTS

DISQUS: 0