Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Puchar Czech // PP CX, Koziegłowy

Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Puchar Czech // PP CX, Koziegłowy

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym – Hoogerheide, Holandia [re-live]
Cień Kawczych Gór i Puchar Krajny CX – dublet Bogdana Czarnoty
Marta Turoboś (Hurom Accent Sławno): “wciąż chcę wyznaczać sobie coraz wyższe cele”
Mariusz Gil (Team Gil) – Mistrzostwa Polski CX, Sławno
Paweł Kostrubski (LKK Warmia Biskupiec) o przełajach

Miniony weekend zaczynam startem na kolejnej edycji Pucharu Czech UCI C2 w miejscowości Kolin. Runda dość szybka przez długie proste, ale nie zabrakło również kilku podjazdów i zjazdów po piaszczystym podłożu. Wyścig zaczynam tak samo, jak na poprzedniej edycji, czyli startem z drugiej linii. Od samego startu pełen gaz i tasowanie się zawodników. W rundę wjeżdżam około 12 pozycji, lecz pod koniec pierwszej rundy zyskuje kilka miejsc w górę i jadę już na 7 miejscu. Tempo naprawdę wysokie, w połowie wyścigu dojeżdża do mnie aktualny Mistrz Czech i razem przez cały wyścig współpracujemy. Pod koniec ostatniej rundy czeski zawodnik wychodzi mi z koła i pokonuje mnie na finiszu. Wyścig kończę na 7 pozycji w Elicie i 1 w u23.

vwsu-mtb-team-kozieglowy-3

Na zakończenie weekendu wraz z moim kolegą klubowym Markiem Konwą wystartowaliśmy na Super Pucharze Polski w Koziegłowach. Od połowy pierwszej rundy razem oderwaliśmy się rywalom i współpracując, dojeżdżamy bezpiecznie do mety. Marek wygrywa w elicie, a ja zajmuję drugą lokatę.

W ten czwartek start w kolejnej edycji Pucharu Czech, ale tym razem na UCI C1, więc zapowiada się bardzo ciekawe ściganie.

fot. TMfoto

COMMENTS

DISQUS: 0