Bagażnik Taurus BikeUp Pro

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

Bagażnik Taurus BikeUp Pro

Wiosną 2016 Taurus wprowadził do swojej oferty unowocześnioną wersję bagażnika BikeUp. W celu odróżnienia tych dwóch produktów nowszy nazywa się BikeUp Pro. Test młodszego brata ukazał się u nas dwa lata temu (link). Nowa wersja to nie tylko kosmetyka estetyczna – jak chociażby bardzo ładnie wyprofilowana główna rynna z podkreślonym miejscem na przednie koło.

W BikeUp Pro dostajemy w zasadzie wszystkie elementy ułatwiające jego montaż. Zamiast nakrętek znanych z poprzedniej generacji mamy szybkozamykacze, które sprawdzają się zarówno w przypadku zwykłego bagażnika bazowego (belek), jak i w przypadku montażu za pomocą rowka T. Co ważne w nowej wersji nie tylko mocowanie roweru, ale także mocowanie samego bagażnika jest wyposażone w zamek na klucz. Na pewno jest to kolejne utrudnienie dla złodzieja oraz dodatkowa gwarancja, że w trakcie użytkowania nic się nie poluzuje.



Ramy karbonowe mają to do siebie, że często dolna rura jest dużo większej średnicy niż aluminiowa. W przypadku BikeUp Pro nie stanowi to większego problemu, bo obejma ramy „radzi sobie” z przekrojem od 30 do 60 mm. Uchwyt trzymający rower jest wykończony twardą gumą z wypustkami, co gwarantuje nam, że nie dojdzie do zgniecenia rury dolnej ramy, czego obawiać się mogą przede wszystkim użytkownicy karbonowych konstrukcji. Tu też mamy zamknięcie na klucz.



Zarówno przednie, jak i tylne koło blokowane jest za pomocą elastycznych pasków, których rozstaw jest regulowany. Tym samym można bez problemu przewozić mały rower dziecięcy, jak i 29era z ramą L czy XL. Porównując ze sobą te dwie generacje odniosłem wrażenie, że w Pro paski są zrobione z odrobinę za sztywnego materiału.

Montaż bagażnika to jedno, a jego użytkowanie to drugie. Trzeba przyznać, że rower trzyma się pewnie na mocowaniu i nawet przy większych nierównościach nie następuje ani jego zbytnie chwianie, ani co ważniejsze – poluzowanie w uchwycie.

Co warte podkreślenia na koniec to aż trzyletni okres gwarancji jaką zapewnia producent. To chyba tylko dowód na to, że BikeUp Pro jest solidną i niezawodną konstrukcją.

Aktualną cenę możesz sprawdzić na stronie producenta i dystrybutora, firmy Taurus – link.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fs67wj2dZn8[/youtube]


COMMENTS

DISQUS: 1