Nowości szosowe Kross na rok 2017

HomeINFORMACJE PRASOWEZESTAWIENIA

Nowości szosowe Kross na rok 2017


Informacja prasowa


Każdy rower Krossa jest od początku tworzony, testowany i produkowany w Polsce. Producent ma swoją siedzibę w Przasnyszu – to tam konstruktorzy opracowują najnowsze technologie, które potem trafiają do riderów w całej Polsce i Europie.

rowery-szosowe-kross-2017-3

Szosowa propozycja Krossa to jedenaście propozycji dla fanów szybkości. Zadbano o potrzeby każdego ridera: od amatora preferującego bardziej ostrożną jazdę, aż po profesjonalistów wybierających sportowe modele i najlepsze komponenty. Pięć najwyższych modeli z linii Vento zbudowano na karbonowych ramach, a modele na ramach aluminiowych dostosowane do potrzeb jazdy nie tylko rekreacyjnej – w sam raz na długie dystanse dla początkujących szosowców.

rowery-szosowe-kross-2017-4

Najwyższy model z serii, Vento 9.0, zbudowano na nowej ramie z karbonu T784, która znacznie zwiększa sportowe osiągi tego modelu.  Zupełnie nowa geometria nie ujmuje jednak niczego w sztywności ramy. Vento 9.0 nie dość, że świetnie wygląda, to również znakomicie przyśpiesza dzięki sztywnym osiom w kołach Zipp 202 w technologii Firecrest. Do tego napęd SRAM Red, aerodynamiczna kierownica i hamulce w systemie flat mount gwarantują, że to prawdziwa maszyna do ścigania.

rowery-szosowe-kross-2017-2

Uwagę zwraca też Vento 8.0, którego całościowa waga nie przekracza 6,8kg – jest to dolna legalna granica wyznaczona przez UCI. Napęd Shimano Dura-Ace i rama z karbonu T784 gwarantuje niesamowite przyśpieszenie.

rowery-szosowe-kross-2017-5

Dla riderów zaczynających swoją przygodę z wyścigami szosowymi lub jeżdżących rekreacyjnie idealny będzie Vento 4.0 – napędzany przez Shimano Tiagra rower na ramie Aluminium Superlite, z karbonowym widelcem ze stożkową rurą, co gwarantuje niezwykłą sztywność i dokładność w prowadzeniu. Energetyzujący design i przewody ukryte w ramie dbają też o wygląd roweru.

rowery-szosowe-kross-2017-1

COMMENTS

DISQUS: 0