Godzina w Piekle (SPP CX) w Lublinie odwołana

HomeSportZapowiedzi

Godzina w Piekle (SPP CX) w Lublinie odwołana

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W poniedziałek na stronie internetowej PZKol pojawiła się informacja o odwołaniu tegorocznej edycji Godziny w Piekle. Wyścigu, który był zaliczany do Super Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Poprosiliśmy Marcina Makowskiego o komentarz w tej sprawie:

Organizacja takiego wyścigu zajmuje trochę czasu. Ja tego czasu w tym roku z powodów osobistych mam dużo mniej, więc chcąc kontynuować to co zacząłem pięć lat temu pomyślałem że zorganizuję jedną edycję. Niestety brakuje mi czasu, więc z trudem podjąłem taką decyzję że wyścig w tym roku się nie odbędzie. Nie oznacza, to że znika z kalendarza na zawsze. Potrzeba reorganizacji tak, żeby wyścig się rozwijał i nie był tylko na mojej głowie. Jestem po rozmowach z Prezesem Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie i w przyszłym roku wracamy w ulepszonej formule ze stroną internetową oraz zapleczem logistycznym i zespołem osób do organizacji. Co ważniejsze wracamy do cyklu imprez.

Ponadto chcemy zrobić cykl wyścigów cross country na wiosnę a przełaje na jesieni. Na potrzeby tych wyścigów zostanie zbudowana prosta trasa, która w zależności od pory roku będzie wykorzystywana do cyclocrossu albo do kolarstwa górskiego. Planujemy, żeby przede wszystkim odbywały się tam mistrzostwa szkół i wyścigi dla młodzieży z województwa.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0