Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Podsumowanie sezonu MTB

HomeSportKomentarze

Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Podsumowanie sezonu MTB

Od czego by tu zacząć… Dzisiaj mogę stwierdzić, że był to bardzo udany sezon. Na samym początku byłem pełen obaw czy uda się powtórzyć wyniki z ubiegłego sezonu. W tym roku z braku środków finansowych przygotowania do sezonu przepracowałem w kraju. Mimo wszystko brak wyjazdu do kultowego Calpe mocno mi doskwierał. No ale cóż – trening można zrobić wszędzie. Kwestia tylko czy się ma dobrą motywację. Tą akurat zapewniał mi przez cały sezon Super Trener Adam Starzyński.

W kwestii przygotowań sprzętowych chciałbym podziękować Renault Team, które oprócz wsparcia sprzętowego na ten sezon wyposażyło nas w nowy Renault Trafic, który szybko i bezpiecznie transportował nas na zawody.Jeżeli chodzi o wynik sportowy w tym sezonie wygrałem klasyfikację generalną Kategorii M4 w Maratonach Kresowych oraz MTB Mazury. Zdobyłem tytuł Wicemistrza Polski w cross country (XCO) rozgrywanym w Gielniowie. Największym osiągnięciem w mojej ocenie to tytuł Mistrza Polski w Kategorii Masters II na Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w Jeleniej Górze.

Teraz przyszedł czas na mały reset, jednak zdobyta koszulka Mistrza Polski w przełajach zobowiązuje do pokazania się na kilku edycjach, no i oczywiście jej obrony. W chwili obecnej jestem w podróży do Trnavy na Słowacji na przełajowe Mistrzostwa Europy Mastersów. Trzymajcie kciuki.

PS. Dziękuję wszystkim osobom ,które pomogły mi w przygotowaniach a w szczególności Rodzinie – nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się im zwrócić stracony czas.

COMMENTS

DISQUS: 0