Tomasz Pierwocha (Bike Store Bielsko) – Puchar Słowacji, Rakova

Tomasz Pierwocha (Bike Store Bielsko) – Puchar Słowacji, Rakova

Wyniki – 15 – 16 listopada 2014
Wyniki – 1-3 listopada 2019
Plan na weekend 9/2016
Piotr Kryński Mistrzem Polski Juniorów w kolarstwie przełajowym
Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2015 – Bytów [wyniki]

Puchar Słowacji w Rakovej to mój pierwszy start po dwóch latach przerwy od ścigania. Przez ten czas pochłonięty byłem rodziną i otwarciem sklepu rowerowego Bike Store Bielsko.

Słowacy zastosowali ciekawą formułę. W godzinach porannych rozegrano wyścigi młodszych kategorii. O 11.00 przewidziano godzinną przerwę techniczną, podczas której można było zapoznać się z trasą. System godny polecenia dla naszych organizatorów!

Wspólny start elity, juniora i mastersa zgromadził blisko 60 zawodników, dzięki czemu rywalizacja była bardziej widowiskowa.Od startu starałem się przebijać do przodu (mastersi byli ustawieni na samym końcu), jednak kilka zatorów i szarpane tempo zrobiło swoje. W dalszej części wyścigu walczyłem o utrzymanie 3 miejsca, koniec końców uplasowałem się na 4 pozycji, która daję nadzieję w kolejnych startach.

Zawody u naszych południowych sąsiadów pokazały, że pomimo niskich nakładów pieniężnych, można przygotować ciekawą i wymagającą trasę, a samą imprezę zorganizować na wysokim poziomie sportowym.

COMMENTS

DISQUS: 0