Tomasz Pierwocha (Bike Store Bielsko) – Puchar Słowacji, Rakova

Tomasz Pierwocha (Bike Store Bielsko) – Puchar Słowacji, Rakova

Syrenka CX – historia prawdziwa
Marek Konwa (Real 64sto Leszno) – podwójne zwycięstwo w Sławnie
Jakub Wolcendorf (Jakoobcycles.com) – PP CX, Ptaki / CX klasa B, Ełk
Podsumowanie sezonu przełajowego – Magdalena Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric)
Arkadiusz Posmyk (Diversey Team) – Puchar Polski CX – Sławno

Puchar Słowacji w Rakovej to mój pierwszy start po dwóch latach przerwy od ścigania. Przez ten czas pochłonięty byłem rodziną i otwarciem sklepu rowerowego Bike Store Bielsko.

Słowacy zastosowali ciekawą formułę. W godzinach porannych rozegrano wyścigi młodszych kategorii. O 11.00 przewidziano godzinną przerwę techniczną, podczas której można było zapoznać się z trasą. System godny polecenia dla naszych organizatorów!

Wspólny start elity, juniora i mastersa zgromadził blisko 60 zawodników, dzięki czemu rywalizacja była bardziej widowiskowa.Od startu starałem się przebijać do przodu (mastersi byli ustawieni na samym końcu), jednak kilka zatorów i szarpane tempo zrobiło swoje. W dalszej części wyścigu walczyłem o utrzymanie 3 miejsca, koniec końców uplasowałem się na 4 pozycji, która daję nadzieję w kolejnych startach.

Zawody u naszych południowych sąsiadów pokazały, że pomimo niskich nakładów pieniężnych, można przygotować ciekawą i wymagającą trasę, a samą imprezę zorganizować na wysokim poziomie sportowym.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0