Wyniki – 15-16 października 2016

Wyniki – 15-16 października 2016

REKLAMA
Koppenberg po raz pierwszy dla Mathieu van der Poel’a
Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com) – Mistrzostwa Świata CX, Mol, Belgia
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2016 – wyniki #2
Plan na weekend 42/2017
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – GP Pelt, Belgia

Popełniamy ogromny błąd wzorując się na Brytyjczykach. Peter Sagan pokazał wczoraj, że Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa oraz Strategia PZKol na kolejne lata jest bez sensu. Skończymy jak wczoraj Cavendish (link) albo Wiggins (link), który cichaczem kończy kolarską karierę. Po co patrzeć tak daleko, na wyspy, skoro tu, pod nosem nasi sąsiedzi pokazują jak się robi kolarstwo. Wczorajszy sukces Sagana nie jest przypadkowy. A chłopak ma jakby nie było dopiero 26 lat.

Tak jakby o tym wiedzieli, spore grono polskich zawodników przełajowych pojechało właśnie w ten weekend na Słowację. I co tam zobaczyli – przede wszystkim zaangażowanie na szczeblu lokalnym, uprzejmość wobec zawodników, sędziów, którzy są dla zawodników, a nie odwrotnie i wiele innych małych rzeczy, które przekładają się na to, że kolarstwo u naszych południowych sąsiadów się rozwija. Tam nie ma tak, że jeżdżą wybrani, tam jeżdżą wszyscy – mama, tata, syn, córka itp…

Łatwo sobie porównać to wszystko także na liczbach – krajowe wyścigi CX (Ełk i Ptaki) zebrały na starcie w sumie 192 zawodników. W tym samym czasie na Słowacji (Rakova i Terchova) na starcie stanęło 330, w tym kilkunastu Polaków.

Słowacki cyklokros ma fajną stronę www (link), fajnie prowadzony fanpage (link) pokazujący zaangażowanie ludzi. A my? Ani www, ani fb, a fanpage PZKol nawet nie zająknął się na temat tego, że były jakieś wyścigi przełajowe w kraju w ten weekend. Nie tylko Doha, bo o torze (link) nie zapomnieli…

Za dwa tygodnie mamy we Francji Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. W Pruszkowie usłyszymy, że to konkurencja nieolimpijska, więc nie ma priorytetu, z kolei Komisja Przełajowa cały czas nie podała żadnych kryteriów – o ile w ogóle jakieś są…

Więc jak ma być dobrze, skoro nie jest i zamiast zachęcać, to w tym roku junior młodszy, żeby ścigać się w CX musi mieć rower przełajowy… I tak dalej… To w zasadzie nadaje się na osobny wpis, ale i tak niczego nie zmieni…

A w wynikach? Czerwony pociąg JBG-2 definitywnie zakończył sezon zajmując wysokie lokaty w Hiszpanii, świetnie pojechali nasi sezonowi przełajowcy – Marek Konwa, Bartosz Mikler i Gabriela Wojtyła, każdy z nich zaliczył podium. Tak samo jako i młodzież – Arkadiusz Miłek oraz Łukasz Helizanowicz. Dobra robota!

Peter Sagan jadąc do Doha mówił, że jedzie się dobrze bawić. To samo mówiła po wyścigu w Rio Jenny Rissveds. Lubisz to co robisz, więc robisz to dobrze i przy okazji samo jakoś wychodzi ;)


ŚWIAT

Poldercross / Brico Cross – Kruibeke, Belgia

  1. Michael Vanthourenhout – Marlux Napoleon Games Cycling Team
  2. Wout van Aert – Crelan Vastgoedservice
  3. Come van Kessel – Telenet Fidea Cycling Team

  1. Jolien Verschueren – Young Telenet Fidea Cycling Team
  2. Maud Kaptheijns – Steylaerts Verona
  3. Ellen van Loy – Young Telenet Fidea Cycling Team

Hansgrohe Superprestige – Zonhoven, Belgia

  1. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  2. Wout van Aert – Crelan Vastgoedservice
  3. Laurens Sweeck – Era Real Estate Circus

  1. Sanne Cant – Beobank Corendon
  2. Lucinda Brand – Rabo Liv
  3. Sophie de Boer – Kalas H.Essersnnof

55. International Radquer Steinmaur – Steinmaur, Szwajcaria

  1. Marcel Wildhaber – Scott Odlo MTB Racing Team
  2. Simon Zahner – EKZ Racing Team
  3. Nicola Rohrbach – goldwurst-power/FELT
  • Mariusz Kowal (Team Kolarz Polanica) – miejsce 19 / + 2:41,1

La Tramun – UCI Marathon Series – Girona, Hiszpania

  1. Sebastien Carabin – Merida Wallone
  2. Tony Longo – Force Willier
  3. Jomnny Cattaneo – Force Willier
  • Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 16
  • Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 18
  • Tomasz Drożdż – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 21
  • Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 23
  • Piotr Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 27
  • Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 45

 


Slovensky Pohar v cyclokrose – Rakova, Słowacja

Elita / U23


  1. Marek Konwa – Leszno Real 64sto
  2. Ondrej Glajza – Johnson Controls AS Mlada Boleslav
  3. Jakub Kurty – ISAKO Sport
  • Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – miejsce 10

Junior


  1. Arkadiusz Mirek – Orły Tarnów
  2. Jakub Raiman – SK Jiri Team Ostrava
  3. Martin Chren – CK Olympic Trnava
  • Maciej Stępień (Orły Tarnów) – miejsce 7
  • Nikodem Grzenkowicz – (GKS Cartusia Kartuzy) – miejsce 12

 


Kobiety


  1. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator
  2. Tatiana JAsekova – Bikepro SK
  3. Martina Sichtova – KPHC Tuclanske Teplice

Junior młodszy


  1. Samuel Holly – CKM Poprad
  2. Matus Baniar – Cyklistcky Klub Pravenec
  3. Łukasz Helizanowicz – Orły Tarnów

Masters I


  1. Mirosław Bieniasz – Orły Tarnów
  2. Branislav Kacina – Climberg Sport Team
  3. Bystrik Grolmus – Velosvet Cycling Team Prievidza
  • Tomasz Pierwocha – Bike Store Bielsko – miejsce 4 (Masters I)
  • Tomasz Helman (Victoria Helman Sport) – miejsce 11 (Masters I)

Slovensky pohar v cyclokrose – Terchova, Słowacja

Elita


  1. Tomas Visnovsky – PROefekt Ghost Team
  2. Ondrej Glajza – Johnson Controls AS Mlada Boleslav
  3. Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport
  • Rafał Szmytka (Niestowarzyszony) – DNF

  1. Tereza Medvedova – Be Pink
  2. Tatiana Jasekova – Bikepro SK
  3. Katerina Mudrikova – CK Feso Petrvald
  4. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator

Masters I


  1. Branislav Kacina – Climberg Sport Team
  2. Paweł Lempart – Team Sport
  3. Ivan Rehak – KSN Janik R a P
  • Tomasz Helman (Victoria Helman Sport) – miejsce 6

Masters II


  1. Ondrej Glajza – SK Tatry Bike Team Cyklomax
  2. Ivo Kovarik – SK Jiri Team Ostrava
  3. Peter Sichta – KPHC Turclanske Teplice
  • Wojciech Bartolewski (Scout) – miejsce 6

POLSKA

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Ptaki

Elita / U23


  1. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Adam Żuber – KK Ośka Warszawa
  3. Tomasz Bala – Niestowarzyszony

Kobiety open


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Marta Bazańska – Warszawa

Junior


  1. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Maciej Chodań – LKK Warmia Biskupiec
  3. Mateusz Recław – MLKS Baszta Bytów

Juniorka


  1. Lidia Kuszyńska – LUKK Prim Ełk
  2. Aleksandra Jackiewicz – UKS Wygoda Białystok
  3. Wiktoria Skrobarczyk – LKS Paula Trans Koziegłowy

Cyklosport


  1. Maciej Samborski – Bliska Team Białystok
  2. Pawał Kazanowski – Mayday Team Lublin
  3. Tomasz Kuczyński – UKK Prostki

Masters I


  1. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  2. Maksymilian Bieniasz – KK Tarnovia
  3. Łukasz Pierzynowski – Ośka Warszawa

Masters II


  1. Grzegorz Tomasiak – SunVi Mayday Team
  2. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  3. Jakub Wolcendorf – Jakoobcycles.com

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Grzegorz Brzozowski – Hotel Cztery Brzozy
  3. Janusz Stupiński – UKK Prostki

Memoriał Emila Sawickiego – Ełk

Elita / U23


  1. Marceli Bogusławski – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Bartosz Pilis – Mexleer Kolejarz Częstochowa
  3. Dawid Burczak – LKK Warmia Biskupiec (Junior)

Kobiety


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Karolina Witek – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Cyklosport


  1. Tomasz Kuczyński – UKK Prostki
  2. Maciej Samborski – Bliska Team Białystok
  3. Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin

Masters I


  1. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  2. Elijus Civilis – Top Team Ultrabike
  3. Jonasz Stelmaszczyk – Bike Experts Morewatts

Masters II


  1. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  2. Jakub Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  3. Michał Bojarczyk – Bliska Team Białystok

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Janusz Stupiński – UKK Prostki
  3. Grzegorz Brzozowski – Hotel Cztery Brzozy

Junior


  1. Dawid Burczak – LKK Warmia Biskupiec
  2. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Daniel Sikora – Błękitni Paula Trans Koziegłowy

Juniorka


  1. Lidia Kuszyńska – LUKK Prim Ełk
  2. Wiktoria Skrobarczyk – LKS Paula Trans Koziegłowy

MTB C.HARTWIG Gdynia Maraton – Gdynia

Giga


  1. Bartosz Banach – Torus Hotel Cztery Brzozy
  2. Tomasz Repiński – EDF Trek Gdynia
  3. Krzysztof Krzywy – NEXUS Team
  4. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  5. Przemysław Ebertowski – King Oscar Gniewino

  1. Małgorzata Białecka – EDF Trek Gdynia
  2. Joanna Bejm – Gdynia
  3. Katarzyna Grochowska – GK STG

Mega


  1. Robert Banach – Banach Brothers Old School MTB Team
  2. Piotr Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów
  3. Michał Przybytek – EDF Trek Gdynia

  1. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  2. Katarzyna Kuczorska – VO2MAX MTB Team
  3. Beata Modlińska – Rumia

Puchar Mazowsza MTB XC – Opoczno

Elita


  1. Błażej Jakubowski – WGR Team
  2. Michał Korcewicz – Niezrzeszony

Masters I


  1. Michał Kostrzewa – PRB KOMBUD Radom
  2. Rafał Rymarczyk – Kamaro Sport Line
  3. Konrad Furmański – Niezrzeszony

Masters II


  1. Sławomir Sztumoga – Niezrzeszony
  2. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów
  3. Mariusz Hajzler – Niezrzeszony

Masters III


  1. Piotr Dziedzic – Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team
  2. Robert Wrzesień – Niewiadów Boro
  3. Marek Gawron – Warach Rowery

Masters IV


  1. Zbigniew Komorowski – Crazy Racing Team
  2. Wojtek Dziubak – Rozpędzeni
  3. Zdzisław Juźwik – LKS Feniks

Poland Bike XC – Kopa Cwila, Warszawa

  1. Kamil Kuszmider – TRW Cloudware Team
  2. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  3. Marcin Michalczewski – Wola Bike Orbea Team

  1. Krystyna Żyżyńska Galeńska – Mybike.pl
  2. Joanna Sobczuk – Wodociągi Warszawskie
  3. Aleksandra Sawicka – AirBike.pl

II Wyścig MTB XC o Czapkę Śliwek – Głuszyca

K1


  1. Jana Adamkova – Trutnov
  2. Dorota Bielecka – Wałbrzych
  3. Wiktoria Gawrońska – Stare Bogaczowice

K3


  1. Anna Bielecka – Wałbrzych
  2. Agata Hamera – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych

M1


  1. Krystian Dec – UKS Centrum Nowa Ruda
  2. Patryk Tomulik – Głuszyca
  3. Miłosz Marzec – Lincoln Electric Bester Bike Team

M2


  1. Petr Adamek – Rytne v Podk.
  2. Kamil Hodyl – Cyklon Proal Team
  3. Daniel Guszczak – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych

M3


  1. Piotr Sułek – Boplight Ataksport Świdnica
  2. Marek Ardelli – Bike Finger Wałbrzych
  3. Dariusz Zalewski – Sowie Team

M4


  1. Krzysztof Paluszek – Głuszyca
  2. Rafał Szczepuch – Quest Team
  3. Artur Marzec – Lincoln Electric Bester Bike Team

COMMENTS

DISQUS: 0