Relacja z Mistrzostw Europy w bikejoringu

HomeRelacje

Relacja z Mistrzostw Europy w bikejoringu

Dobre wieści z Czech dostaliśmy od Michała Świderskiego, który jest Dyrektorem Sportowym Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.

Zakończyły się Mistrzostwa Europy ECF w czeskim Novym Měscie na Moravě. Rywalizacja odbywała się na bardzo wymagającej trasie o długości 5400 m i 190 m przewyższenia, znanej chociażby z tegorocznych Mistrzostw Świata w XC. Dzięki bliskiej lokalizacji zawodów udało nam się wystawić liczną Reprezentację. Zaowocowało to oczywiście dużymi zdobyczami medalowymi oraz wysokimi lokatami w mocnej stawce czołowych europejskich zawodników. Wszystkie klasy seniorskie były bardzo mocno obsadzone, więc dostać się nawet do czołowej dziesiątki nie było łatwo. Nie zawiedli nasi faworyci Agnieszka Jarecka oraz Igor Tracz. Agnieszka wywalczyła brązowy medal, Igor srebrny.

Na piątym miejscu rywalizację zakończył Olgierd Tracz a na szóstym Marek Długołęcki. Agnieszka Rychwalska była dziewiąta wśród kobiet. Dwóch naszych juniorów zajęło miejsca na podium Korneliusz Bieliński był drugi a Oskar Trzoska trzeci. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom, przed którymi teraz Mistrzostwa Polski, a w połowie listopada kolejna impreza mistrzowska tym razem w Wielkiej Brytanii.

COMMENTS

DISQUS: 0