Plan na weekend 41/2016

HomeRóżności

Plan na weekend 41/2016

Rafał Nogowczyk (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team) – Beskidy MTB Trophy 2016
Wyścig etapowe w Polsce [2019]
Program Cykliczny S02E05 – Warszawa jedzie do Wrocławia szukać talentów
Magia etapówek Beskidy MTB Trophy oraz Sudety MTB Challenge
Beskidy MTB Trophy po raz dziesiąty!

Zbliża się weekend super kolarskich emocji. Niesamowita gratka dla każdego fana kolarstwa. Zaczynamy już w piątek wieczorem, o ile pogoda dopisze, bo wtedy, o 18.30 naszego czasu rusza 11. edycja Red Bull Rampage w Utah. W tym roku nowa lokalizacja, co oznacza nowe trasy i nowe doznania. Zobacz przygotowania tras i wytyczanie ich przez zawodników (link). Relacja tradycyjnie na redbull.tv (link).

A tak to wygląda z punktu widzenia kokpitu:W oczekiwaniu na popołudniowe rozstrzygnięcia walki o tęczowe koszulki w ramach MŚ na szosie w Doha (link) w wyścigach elity kobiet (sobota) i mężczyzn (niedziela) warto rzucić okiem na relacje z wyścigów przełajowych. W sobotę Poldercross (link) zaliczany do Brico Cross, a w niedzielę Hansgrohe Superprestige Zonhoven (link). Za oceanem tradycyjnie dwudniówka, tym razem US Open of Cyclocross (link). O ewentualnych relacjach wideo będziemy Was informować na bieżąco.

Trzymając się areny międzynarodowej to w niedzielę startują dwie etapówki – Brasil Ride (link) oraz Cape Pioneer Trek (link). Jednocześnie też warto zacząć myśleć o kolejnym sezonie, bo ruszyły zapisy na Andalucia Bike Race, a także na nasze krajowe wyścigi etapowe – Beskidy MTB Trophy (link) oraz Sudety MTB Challenge (link). Czerwony pociąg miał już udać się na wakacje, ale nie umie zwolnić, więc chłopaków zobaczymy na starcie UCI Marathon Series w hiszpańskiej Gironie (link).

Jeśli jesteś głodny ścigania to cały czas coś tam się dzieje w temacie mtb:

Sobota, 15 października 2016

  • Poland Bike XC na Kopcu Cwila na warszawskim Ursynowie – link
  • ERnO czyli Ekstremalny Rajd na Orientację vel Harpagan – Człuchów – link

Niedziela, 16 października 2016

  • zakończenie sezonu w formule cross country w Opocznie , na trasie która ma być stałą i dostępną przez cały rok – link
  • II Wyścig o Czapkę Śliwek – Głuszyca – link

Prawda jest jednak taka, że teraz czas na przełaje, dlatego w najbliższy weekend kolejne dwa wyścigi z kalendarza PZKol:

  • sobota – II Seria Pucharu Polski – VI Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Wójta Gminy Turośl Piotra Niedbały – Ptaki
  • niedziela –  Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Prezydenta Miasta / Memoriał Emila Sawickiego – Ełk

Niestety przy wyścigach przełajowych nie możemy umieścić żadnego linka poza tym kierującym na stronę PZKol (link) gdzie umieszczone są stosowne regulaminy. Tak niestety wygląda kolarstwo przełajowe w Polsce. To znaczy nie wygląda. Hermetyczne środowisko, pasjonaci, zapaleńcy oraz działacze, którzy cały czas jeszcze nie odkryli na co pozwala internet.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0