Plan na weekend 41/2016

HomeRóżności

Plan na weekend 41/2016

Zbliża się weekend super kolarskich emocji. Niesamowita gratka dla każdego fana kolarstwa. Zaczynamy już w piątek wieczorem, o ile pogoda dopisze, bo wtedy, o 18.30 naszego czasu rusza 11. edycja Red Bull Rampage w Utah. W tym roku nowa lokalizacja, co oznacza nowe trasy i nowe doznania. Zobacz przygotowania tras i wytyczanie ich przez zawodników (link). Relacja tradycyjnie na redbull.tv (link).

A tak to wygląda z punktu widzenia kokpitu:W oczekiwaniu na popołudniowe rozstrzygnięcia walki o tęczowe koszulki w ramach MŚ na szosie w Doha (link) w wyścigach elity kobiet (sobota) i mężczyzn (niedziela) warto rzucić okiem na relacje z wyścigów przełajowych. W sobotę Poldercross (link) zaliczany do Brico Cross, a w niedzielę Hansgrohe Superprestige Zonhoven (link). Za oceanem tradycyjnie dwudniówka, tym razem US Open of Cyclocross (link). O ewentualnych relacjach wideo będziemy Was informować na bieżąco.

Trzymając się areny międzynarodowej to w niedzielę startują dwie etapówki – Brasil Ride (link) oraz Cape Pioneer Trek (link). Jednocześnie też warto zacząć myśleć o kolejnym sezonie, bo ruszyły zapisy na Andalucia Bike Race, a także na nasze krajowe wyścigi etapowe – Beskidy MTB Trophy (link) oraz Sudety MTB Challenge (link). Czerwony pociąg miał już udać się na wakacje, ale nie umie zwolnić, więc chłopaków zobaczymy na starcie UCI Marathon Series w hiszpańskiej Gironie (link).

Jeśli jesteś głodny ścigania to cały czas coś tam się dzieje w temacie mtb:

Sobota, 15 października 2016

  • Poland Bike XC na Kopcu Cwila na warszawskim Ursynowie – link
  • ERnO czyli Ekstremalny Rajd na Orientację vel Harpagan – Człuchów – link

Niedziela, 16 października 2016

  • zakończenie sezonu w formule cross country w Opocznie , na trasie która ma być stałą i dostępną przez cały rok – link
  • II Wyścig o Czapkę Śliwek – Głuszyca – link

Prawda jest jednak taka, że teraz czas na przełaje, dlatego w najbliższy weekend kolejne dwa wyścigi z kalendarza PZKol:

  • sobota – II Seria Pucharu Polski – VI Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Wójta Gminy Turośl Piotra Niedbały – Ptaki
  • niedziela –  Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Prezydenta Miasta / Memoriał Emila Sawickiego – Ełk

Niestety przy wyścigach przełajowych nie możemy umieścić żadnego linka poza tym kierującym na stronę PZKol (link) gdzie umieszczone są stosowne regulaminy. Tak niestety wygląda kolarstwo przełajowe w Polsce. To znaczy nie wygląda. Hermetyczne środowisko, pasjonaci, zapaleńcy oraz działacze, którzy cały czas jeszcze nie odkryli na co pozwala internet.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0