Julien Absalon przedłużył kontrakt z BMC Racing Team

HomeRóżności

Julien Absalon przedłużył kontrakt z BMC Racing Team


Informacja prasowa


Po całym sezonie pełnym sukcesów takich jak zwycięstwo trzech rund Pucharu Świata, mistrzostwo Europy i Francji oraz całego Pucharu Świata MTB UCI 2016, Julien Absalon wcale nie zwalnia tempa… właśnie ogłosił przedłużenie swojego kontraktu z BMC MTB Racing Team podczas trwającego Roc d’Azur.

Julien Absalon dołączył do szwajcarskiego zespołu w 2013 roku i dosyć szybko obeznał się z nowymi strukturami oraz sprzętem – co zaowocowało już rok później jednym z najlepszych sezonów jego kariery – złote medale z Mistrzostw Francji, Europy i Świata, jak również zwycięstwa w trzech kolejnych rundach Pucharu Świata oraz ogólnej klasyfikacji… Podczas czterech lat współpracy z zespołem, Absalon cały czas rozwijał swoje umiejętności opierając się na wzajemnym zaufaniu do całego personelu oraz inżynierów BMC, co rzecz jasna pomogło mu stać się jeszcze lepszym kolarzem – tutaj na szczególną uwagę zasługuje pełna integracja z jego rowerem z pełnym zawieszeniem (BMC Fourstroke), co doskonale widać podczas jazdy.

W maju, dokładnie dzień przed jego kolejnym pucharowym zwycięstwem w domowym La Bresse we Francji, Absalon ogłosił kontynuację swojej kariery. Kropką nad i zostało podpisanie przez niego kolejnego jednorocznego kontraktu z najlepszą drużyną MTB na świecie.

avsalon-przedluzenie-kontraktu

„Nie zastanawialiśmy się długo, kiedy Absalon ogłosił kontynuację swojej kariery. On jest częścią zespołu, naszej team’owej rodziny, więc naturalnie chcemy współpracować razem do końca jego kariery.” – tak podsumował to Team Manager BMC MTB Racing Team Alex Moos.

Absalon nie potrafi się doczekać kontynuacji współpracy z BMC Racing Team: „Sezony olimpijskie zawsze są specyficzne. Dużo presji, skupienia i dbania o każdy pojedynczy detal, by być wytrzymałym. Chciałbym żyć kolejnym normalnym sezonem i kontynuować go tak, by móc czerpać jeszcze więcej przyjemności i bardziej dzielić się swoim doświadczeniem z młodymi kolarzami zespołu. Nigdy tak naprawdę nie rozważałem zakończenia kariery w innym zepsole niż BMC; cały personel i zaplecze jest świetne, więc nie mam powodów, by rozglądać się za czymś innym”.

Francuz planuje kolejne starty w XCO na jeszcze wyższym poziomie niż w poprzednim roku, aktualnie już osiemnastym jego profesjonalnej kariery kolarza górskiego. W sezonie 2017 oprócz ścigania się w barwach szwajcarskiego klubu, Absalon będzie współpracował oraz reprezentował markę BMC Switzerland.

COMMENTS

DISQUS: 0