Finał Garmin MTB Series 2016 w najbliższą niedzielę w Rumi!

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Finał Garmin MTB Series 2016 w najbliższą niedzielę w Rumi!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAINFORMACJA PRASOWA


Finałowa edycja popularnego na Pomorzu cyklu maratonów rowerowych Garmin MTB Series odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 9 października, w Rumi. Poprzednie imprezy, które miały miejsce w Wejherowie (25 września) oraz w Redzie (2 października) przyciągnęły łącznie ponad tysiąc zawodników!

W tegorocznej formule zawodów kolarze do wyboru mają jeden z dwóch dystansów: MINI o długości około 25 km oraz MAXI o długości około 50 km. Start i meta zlokalizowane będą w jednym miejscu, przy ulicy Polnej w Rumi. Będzie to atrakcyjne i wygodne zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Charakterystyka trasy w Rumi to korzenie, wymagające podjazdy, bruk, co zapowiada ciekawą rywalizację. Swój udział potwierdzili między innymi bracia Banach – Bartosz i Robert, Krzysztof Krzywy, Tomasz Repiński, Piotr Rzeszutek, Katarzyna Łysek, Agnieszka Patoka, Michał Bogdziewicz.

„Po zeszłorocznej rywalizacji w Rumi, dobrze przyjętej przez zawodników, postanowiliśmy kontynuować organizację zawodów w tym mieście. Na listach startowych widnieją nazwiska ponad 500 zawodników” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu. „W Rumi możemy spodziewać się dużych emocji, ponieważ to właśnie podczas tej edycji okaże się, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej całego cyklu” – dodał Szołowski.Klasyfikacją generalną całego cyklu jest suma czasów z trzech edycji Garmin MTB Series. Po etapach w Wejherowie oraz w Redzie na dystansie MAXI prowadzą Bartosz Banach i Katarzyna Łysek. Tuż za Banachem znajduje się Krzysztof Krzywy mając niespełna minutę starty do lidera. Na krótszym dystansie na prowadzeniu są Piotr Rzeszutek oraz Agnieszka Patoka.

Nadal można zapisywać się na zawody Garmin MTB Series Rumia. Aby zarejestrować się na imprezę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0