Finał Garmin MTB Series 2016 w najbliższą niedzielę w Rumi!

Finał Garmin MTB Series 2016 w najbliższą niedzielę w Rumi!

Piotr Rzeszutek (KK Lew Lębork) – Garmin MTB Series, Kolbudy
Wiosenna edycja Garmin MTB Series dla Bogdziewicza i Zabrockiej
Tłumy kolarzy podczas drugiego etapu Garmin MTB Series 2017 w Stężycy!
Wyniki – 23-24 września 2017
Bartosz Banach (TORUS Hotel Cztery Brzozy) – Podsumowanie sezonu MTB

INFORMACJA PRASOWA


Finałowa edycja popularnego na Pomorzu cyklu maratonów rowerowych Garmin MTB Series odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 9 października, w Rumi. Poprzednie imprezy, które miały miejsce w Wejherowie (25 września) oraz w Redzie (2 października) przyciągnęły łącznie ponad tysiąc zawodników!

W tegorocznej formule zawodów kolarze do wyboru mają jeden z dwóch dystansów: MINI o długości około 25 km oraz MAXI o długości około 50 km. Start i meta zlokalizowane będą w jednym miejscu, przy ulicy Polnej w Rumi. Będzie to atrakcyjne i wygodne zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Charakterystyka trasy w Rumi to korzenie, wymagające podjazdy, bruk, co zapowiada ciekawą rywalizację. Swój udział potwierdzili między innymi bracia Banach – Bartosz i Robert, Krzysztof Krzywy, Tomasz Repiński, Piotr Rzeszutek, Katarzyna Łysek, Agnieszka Patoka, Michał Bogdziewicz.

„Po zeszłorocznej rywalizacji w Rumi, dobrze przyjętej przez zawodników, postanowiliśmy kontynuować organizację zawodów w tym mieście. Na listach startowych widnieją nazwiska ponad 500 zawodników” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu. „W Rumi możemy spodziewać się dużych emocji, ponieważ to właśnie podczas tej edycji okaże się, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej całego cyklu” – dodał Szołowski.Klasyfikacją generalną całego cyklu jest suma czasów z trzech edycji Garmin MTB Series. Po etapach w Wejherowie oraz w Redzie na dystansie MAXI prowadzą Bartosz Banach i Katarzyna Łysek. Tuż za Banachem znajduje się Krzysztof Krzywy mając niespełna minutę starty do lidera. Na krótszym dystansie na prowadzeniu są Piotr Rzeszutek oraz Agnieszka Patoka.

Nadal można zapisywać się na zawody Garmin MTB Series Rumia. Aby zarejestrować się na imprezę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0