Bike Maraton – czas na finał w Świeradowie – Zdroju

HomeINFORMACJE PRASOWE

Bike Maraton – czas na finał w Świeradowie – Zdroju


Informacja prasowa


Izerskie uzdrowisko jest związane z Bike Maratonem od niepamiętnych czasów. Kiedyś obecne w kalendarzu w środku sezonu, a od kilku lat na końcu – jako miejsce ostatniej finałowej edycji. Były lata kiedy cykl kończył się np. w Wałbrzychu i Polanicy – Zdroju, a dziś trudno sobie wyobrazić inne miejsce na finałową galę niż Świeradów i gościnne progi hotelu Interferie Aqua Sport. Również miejsce startu i mety wydaje się być już stałe, bo ponownie będzie to dolna stacja kolei gondolowej SKI & SUN – również obecnej na Bike Maratonie przez cały sezon jako partnera cyklu.

bike-maraton-swieradow-2

Pewne elementy trasy w Górach Izerskich również pozostają be zmian, ale zawsze na izerskich ścieżkach czekać będzie na zawodników coś nowego. Podjazd „Tewą”, Hala Izerska, okolice Jakuszyc, Orle, Samolot, Wysoki Kamień – to wszystko będzie do zaliczenia na trasie MEGA (53 km) i GIGA (74 km). MINI (28 km) zjedzie do mety odpowiednio wcześniej, ale na pewno zaoferuje też nieco prawdziwego izerskiego ścigania. MTB w Górach Izerskich to czysta przyjemność i zachwyt – w sam raz na godne podsumowanie i zakończenie sezonu. Mimo tego, że to już prawie koniec sezonu, to na dystansie GIGA będziemy mieli 2000 m przewyższenia, a na MEGA 1400. MINI również ma się czym pochwalić – czeka tam przewyższenie rzędu 750 m.

bike-maraton-swieradow-6

W Świeradowie – Zdroju czeka na nas nie tylko po prostu kolejna edycja Bike Maratonu. Oczywiście najpierw poznamy wyniki 12. odcinka tegorocznego BM i zwycięzców poszczególnych kategorii na trzech dystansach. Ale potem czeka nas jeszcze jeden – ostatni maraton – dekoracje i wyniki klasyfikacji generalnej, na który przeznaczyć należy większą część sobotniego wieczoru. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom oraz teamom i drużynom wręczymy trofea, puchary i nagrody. Przyjdzie też czas na brawa i gratulacje, a potem chwila zasłużonego wytchnienia i odpoczynku. Nie zapominamy jeszcze o dodatkowej klasyfikacji: Ogólnopolskich Zawodach Leśników w Maratonie MTB pod patronatem Nadleśnictwa Świeradów. Powoli zaczynamy już myśleć o Bike Maratonie 2017, ale warto zostać w Izerach do niedzieli. Dzień po BM mamy jeszcze 4F Świeradów RUN – ostatnią edycję cyklu Runner’s World Super Bieg. Kolejny raz w tym roku mamy więc kolarsko – biegowy weekend. A naprawdę ostatnia tegoroczna edycja największego w Polsce cyklu maratonów MTB startuje w najbliższa sobotę spod dolnej stacji kolei SKI & SUN w Świeradowie – Zdroju o godz. 11:00.

COMMENTS

DISQUS: 0