Garmin MTB Series Reda dla Bartosza Banacha i Katarzyny Łysek

HomeINFORMACJE PRASOWEEuro Bike Kaczmarek Team

Garmin MTB Series Reda dla Bartosza Banacha i Katarzyny Łysek

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAInformacja prasowa


Bartosz Banach (Torus Hotel Cztery Brzozy) i Katarzyna Łysek (ProCycling.pl) wygrali drugą edycję Garmin MTB Series, która miała miejsce w niedzielę, 2 października w Redzie. Jest to ich kolejne zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Zawody w Redzie przyciągnęły ponad pół tysiąca kolarzy, którzy do wyboru mieli dwa dystanse: MINI o długości 25 km oraz dwa razy dłuższy MAXI (około 50 km).

garmin-mtb-series-reda-2

Zawodnicy startujący na dłuższym dystansie mieli do pokonania dwie pętle. Po pierwszej na prowadzenie wyszedł Tomasz Repiński (EDF Trek Gdynia). Tuż za nim na drugie okrążenie wyjechali Krzysztof Krzywy (NEXUS Team), Michał Bogdziewicz (APTEKA Gemini) oraz Bartosz Banach. Mocne tempo narzucił właśnie Repiński z Banachem, którym jednak nie udało się uciec od pozostałej dwójki. Dopiero na ostatnim odcinku Banach wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Jego czas to 2:04:24. Drugi na metę wjechał Krzysztof Krzywy z czasem 2:05:00, a trzecie miejsce przypadło Michałowi Bogodziewiczowi (2:05:06). Na dystansie MINI pierwsze miejsce wywalczył Piotr Rzeszutek (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk) z czasem 1:01:22. Tuż za nim na metę wjechał Arek Petka (Lew Lębork, 1:01:50), a trzecie miejsce zajął Sławek Pituch (Eurobike Kaczmarek Electric Team, 1:03:18).

„Każdy może dziś przyznać, że trasa była wymagająca i bardzo ciężka. Całe szczęście, że spadł deszcz, przez co końcówka była bardzo śliska, błotnista. Wymagała dużo umiejętności technicznych. Jak widać, najlepiej sobie poradziłem na tym ostatnim odcinku technicznym i dosyć sporą przewagę miałem pod koniec. Ogólnie cały wyścig jechaliśmy w czterech: ja, Krzysiek Krzywy, Tomasz Repiński, Michał Bogdziewicz. Z Tomkiem nadawaliśmy bardzo mocne tempo skacząc, ale nie udało się uciec, dopiero właśnie na tym odcinku technicznym wszystko się rozegrało” – powiedział zwycięzca dystansu MAXI, Bartosz Banach.

garmin-mtb-series-reda-6

W rywalizacji kobiet na dystansie MAXI bezkonkurencyjna była Katarzyna Łysek, która na metę dojechała z czasem 2:30:37 i o ponad dwadzieścia minut wyprzedziła drugą zawodniczkę – Joannę Bejm (2:53:33). Jako trzecia na metę dojechała Magdalena Fabjanowicz (7r Logistic Politechnika Gdańska) z czasem 2:54:58. Na krótszym dystansie triumfowała Agnieszka Patoka (EDF Trek Gdynia) z czasem 1:20:33. Drugie miejsce zajęła Alfiia Galeeva (1:22:31), a trzecie Zofia Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów, 1:24:32).

Trasa w Redzie nie była taka szybka jak w poprzednim etapie w Wejherowie, ale znacznie trudniejsza. Obfitowała w większą ilość zjazdów i podjazdów, pojawiło się dużo singli. Wszystkie te elementy wymagały od zawodników większych umiejętności niż w przypadku rywalizacji w Wejherowie.

garmin-mtb-series-reda-5

Po drugim etapie w klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series 2016 na dystansie MAXI prowadzi Bartosz Banach. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Krzywy, tuż przed Tomaszem Repińskim. Trzy pierwsze kobiety to Katarzyna Łysek, Joanna Bejm oraz Marzena Janczarska. Na dystansie MINI prowadzą Piotr Rzeszutek, Arek Petka oraz Sławek Pituch, a wśród kobiet Agnieszka Patoka, Alfiia Galeeva oraz Ewa Kubiak. Klasyfikacją generalną całego cyklu będzie suma czasów ze wszystkich edycji Garmin MTB Series 2016.

Przed zawodnikami została ostatnia edycja Garmin MTB Series, która odbędzie się już 9 października w Rumi. Zapisy cały czas trwają. Aby zarejestrować się na imprezę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stornie internetowej zawodów www.mtbseries.pl.

Wyniki Garmin MTB Series Reda 2016:

Garmin MTB Series Reda 02.10.2016 – dystans MAXI

Garmin MTB Series Reda 02.10.2016 – dystans MINI

Klasyfikacja generalna cyklu GMS 2016 po drugim etapie – dystans MAXI

Klasyfikacja generalna cyklu GMS 2016 po drugim etapie – dystans MINI


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0