Plan na weekend 39/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na weekend 39/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To jest ten tydzień w roku, kiedy wszystkie drogi prowadzą do Kielc. Także nasze. Tym ciekawiej, że nie tylko Kielce Bike Expo, nie tylko „po prostu” maraton MTB współorganizowany przez PSR, ale także ostatnia eliminacja i jednocześnie finał Pucharu Polski w maratonie MTB. Fajnie, że w końcu po latach starań i przepychanek udało się doprowadzić do sytuacji, w której kielecka impreza jest wielopłaszczyznowa. Jeśli do tego dodamy możliwość spotkania się z naszą medalistką z Pekinu i Rio, Mają Włoszczowską, to w zasadzie czego więcej oczekiwać? Może kiedyś obok maratonu MTB doczekamy się także szosowego kryterium…

Weekend to w zasadzie już oficjalnie już październik, więc też z buta ruszają w Europie przełaje. W sobotę Soudel Classics w Neerpelt, w niedzielę Hansgrohe Superprestige w Gieten oraz EKZ CrossTour w siedzibie UCI, Aigle. Na starcie na pewno zobaczymy Mariusza Gila, który jak mówi,  w tym sezonie ściga się „dla siebie”. Za oceanem oczywiście dwudniowa impreza – KMC CrossFest w Thompson (Connecticut, USA). Wcześniej, bo w środę w czeskim Taborze zainaugurowany został Toi Toi Cup.  W kalendarzu MTB jeszcze na horyzoncie kilka maratonów zaliczanych do UCI Marathon Series – w ten weekend dwa, jeden we Francji, jeden w Portugalii. A potem klasyk czyli Roc D’Azur, ale to dopiero za tydzień.

W telewizorze w sobotę do obejrzenia Il Lombardia.

A w kraju? Oprócz Mazovii / PP XCM w Kielcach kolejne finały i rozstrzygnięcia:

Sobota – 1 października 2016:

 • FINAŁ – Maratony Kresowe – Gołdap – link
 • Mazovia MTB / PP XCM – Kielce – link
 • FINAŁ – Maratony Rowerowe Lang Team – Kwidzyn – link

Niedziela – 2 października 2016:

 • Garmin MTB Series – Reda – link
 • FINAŁ – Kaczmarek Electric MTB – Wolsztyn – link
 • Legia MTB Maraton – Rembertów k. Warszawy – link
 • FINAŁ – MTB Cross Maraton – Chęciny – link
 • Trzy wieże XC – Puszcza Wkrzańska / Szczecin – link

! ! ! K O N K U R S ! ! !


W niedzielę odbędzie się druga edycja Garmin MTB Series. Mamy dla Was kolejny pakiet startowy na ten maraton. Trafi on do pierwszej osoby, która dziś (29-09-2016) po godzinie 18.00 jako pierwsza prześle na adres garmin-mtb-series@mtb-xc.pl poprawne odpowiedzi na następujące pytania:

 1. W jakich lokalizacjach w sezonie 2016 można rywalizować w cyklu Garmin MTB Series?
 2. Na ilu różnych dystansach odbywa się rywalizacja?
 3. Podaj imię i nazwisko oraz drużyny triumfatorów pierwszej tegorocznej edycji.

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0