Mazovia MTB Marathon na Bike Expo w Kielcach

HomeINFORMACJE PRASOWE

Mazovia MTB Marathon na Bike Expo w Kielcach


Informacja prasowa


Już w najbliższą sobotę zapraszamy na przedostatni etap cyklu Mazovia MTB Marathon w tym sezonie. Baza zawodów i start maratonu zlokalizowane będą w wyjątkowym miejscu – na rowerowych targach Kielce Bike – Expo. Najbliższy maraton stanie się także areną finału Pucharu Polski w maratonach MTB XCM!

Międzynarodowe Targi Rowerowe to największe branżowe wydarzenie w Europie
Środkowo – Wschodniej. Z roku na rok wystawa się rozwija i zyskuje na znaczeniu. Podczas tegorocznych targów, które odbędą się od 29 września do 1 października, swoją ofertę zaprezentuje 230 wystawców – 500 marek z 10 krajów świata! Zawodnicy startujący w wyścigu Mazovii wchodzą na teren targów bezpłatnie. Będzie to doskonała okazja żeby zapoznać się z rynkowymi nowościami. Tegoroczna wystawa o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych odbywać się będzie w 7 halach wystawienniczych. Podczas wydarzenie zaplanowano wiele premier produktowych na sezon 2017 – w tym rowerów i ich wyposażenia, akcesoriów rowerowych czy odzieży sportowej. KIELCE BIKE – EXPO to także mnóstwo interesujących wydarzeń towarzyszących. Po raz kolejny targom towarzyszył będzie II Zlot Rowerów Nietypowych gdzie zobaczyć będzie można najciekawsze pojazdy z całej Polski.

Dodatkowym elementem podkreślającym wyjątkowość XIV etapu Mazovia MTB Marathon będzie rozgrywany w trakcie zawodów finał Pucharu Polski MTB XCM 2016, podczas którego będziemy świadkami rywalizacji najlepszych zawodników elity oraz amatorów z licencjami cyklosport i masters!

Trasa maratonu na samym początku będzie szybka z podłożem zmiennym. Po 10 km zaczną się lekkie podjazdy. Po rozjeździe dystansu Fit i Mega, na 15 km rozpoczynamy prawdziwe kolarstwo górskie w Paśmie Posłowickim Gór Świętokrzyskich, gdzie wzniesienia z szybkimi technicznymi zjazdami przypominają typowe MTB. Dystans Mega ma 20 kilometrową pętlę, natomiast Giga to już 40 km morderczych interwałów.

mazovia-plakat-a4-kielce-podglad

Do wyboru zróżnicowane dystanse – Hobby (9 km), dla dorosłych Fit (30 km) i Mega (48 km), natomiast dla najtwardszych zawodników jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 70 km!

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Podczas zawodów rozegrana zostanie specjalna klasyfikacja mieszkańców Kielc. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Współorganizatorem zawodów są VII Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO. Szczegóły dotyczące zawodów na stronie www.mazoviamtb.pl

COMMENTS

DISQUS: 0