Wyniki – 17-18 września 2016

Wyniki – 17-18 września 2016

Michał Topór (Superior Zator): “ten wyścig był niczym wdech świeżego powietrza po kilku dniach spędzonych pod ziemią.”
Wyniki – 15-16 grudnia 2018
Michał Topór (Reprezentacja Polski) – Proffix Swiss Cup, Haiming
Paula Gorycka (Strüby-BiXS) – Kamptal Klassik Trophy, Austria
Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Ischgl Ironbike Marathon, Austria

Puchar Szlaku Solnego zakończony, Puchar Mazowsza MTB XC zakończony, Bike Atelier MTB Maraton zakończony, Solid MTB Maraton zakończony, Skandia Lang Team Maraton zakończony. Tak, sezon powoli się kończy i nie da się tego ukryć. Przed nami jeszcze w zasadzie trzy wyścigowe weekendy i to będzie tyle. Nadejdzie czas odprężenia, przegrupowań personalnych i sprzętowych. No i powoli na scenę wchodzą przełaje, którymi interesuje się coraz więcej osób.

W USA odbyła się dwudniówka Trek CXC Cup, która jest wstępem do dwóch eliminacji Pucharu Świata, które za oceanem już w najbliższych dniach – w środę Cross Vegas, a w sobotę Jingle Cross. Po tych wyścigach najmocniejsi wrócą do Europy i będą na starym kontynencie zbierać kolejne punkty. Nasz jedyny eksportowy błotniak też już się ściga. Mariusz Gil wystartował w Szwajcarii w EKZ Cross Tour.

W austriackim Leogang odbył się finał iXS Downhill Cup. Sławek Łukasik nie tylko wygrał ostatnią eliminację, ale także w generalce zebrał najwięcej punktów!



Podsumowując weekend nie sposób nie wspomnieć o szosie, na której w ostatnich dniach odbywały się Mistrzostwa Europy. Marcin Białobłocki szósty w czasówce, a Katarzyna Pawłowska ósma. Ze startu wspólnego nie zawiodła Katarzyna Niewiadoma, która wygrała w U23, a w open zajęła drugie miejsce. W wyścigu elity mężczyzn swoją wysoką formę potwierdził Peter Sagan, który zabezpieczył sobie przynajmniej tytuł Mistrza Europy na kolejny sezon. Spośród Polaków najwyżej, na 14 miejscu, zameldował się Michał Gołaś.




ŚWIAT

KMC Bundesliga MTB – Titisee Neustadt, Niemcy

  1. Simon Stiebjahn – Team Bulls
  2. Florian Vogel – Focus XC Team
  3. Antoine Bouqueret – Scott Creuse Oxygene Gueret
  4. Fabian Giger – Kross Racing Team

  1. Gunn Rita Dahle Flesjaa – Multivan Merida Biking Team
  2. Anne Tauber – Habitat Mountainbike Team
  3. Linda Indergand – Focux XC Team

Biketember Festival XCO – Saalfelden, Austria

  1. Karl Markt – Haibike Oetztal Pro Team
  2. Martin Loo – Hawaii Express
  3. Daniel McConnel – Trek Factory Racing Team

  1. Yana Bolomoina – CST Superior Brentjens MTB Racing Team
  2. Jitka Skarnitzlova – Ceska Sporitelna Accolade
  3. Lena Putz – Genesis Entireinfra Racing
  4. Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna

Swiss Epic – Szwajcaria

  1. Lucas Fluckiger / Reto Indergand – BMC Racing Team MTB
  2. Daniel Geismayr / Jochen Kass – Centurion Vaude
  3. Nino Schurter / Matthias Stirnemann – Scott Odlo MTB Racing Team

  1. Jolanda Neff / Alessandra Keller – Stockli Pro Team
  2. Ariane Kleinhans / Corina Gantenbein – Team Spur Otztal
  3. Esther Suss / Hielke Elferink – Wheeler / Rocky Mountain

Trek CXC Cup UCI C2 – Wisconsin, USA

  1. Steve Chainel – Cross Team by G4
  2. Sim Aernouts – Telenet Fidea
  3. Toon Aerts – Telenet Fidea

  1. Katherine Compton – Trek Factory Racing
  2. Ellen Noble – Aspire Racing
  3. Amanda Miller – Boulder Cycle Sport

Trek CXC Cup UCI C1 – Wisconsin, USA

  1. Wout Van Aert – Crelan Vastgoedservice Cycling
  2. Jim Aernouts – Telenet Fidea
  3. Quinten Hermans – Telenet Fidea

  1. Kaitlin Antonneau – Cannondale Cyclocrossworld
  2. Ellen Noble – Aspire Racing
  3. Caroline Mani – Raleigh Clement

EKZ Cross Tour – Baden, Szwajcaria

  1. Klaas Vantornout – Marlux-Napoleon Games
  2. Eli Iserbyt – Marlux-Napoleon Games
  3. Michael Boros – ERA Circus
  • Mariusz Gil (Team Gil) – miejsce  21 / +4:06

  1. Eva Lechner – Luna Pro Team
  2. Christine Majerus – Boels Dolmans CT
  3. Sina Frei – jb Brunex Felt Team

POLSKA

Puchar Szlaku Solnego – Rabka Zdrój

Elita


  1. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  2. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  3. Wiktor Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)

Kobiety


  1. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator (U23)
  2. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator (U23)
  3. Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych (U23)

Junior


  1. Bartosz Dziadkowiec – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  2. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  3. Albert Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Juniorka


  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Estera Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie

Masters I


  1. Krystian Piróg – Thule JMP NKK
  2. Arkadiusz Traciak – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  3. Marek Tyniec – Stowarzyszenie Wielkie Serce

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów

Masters III


  1. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud
  2. Jacek Syska – Niezrzeszony
  3. Józef Rabski – KS Luboń Skomielna Biała Head Team

Puchar Mazowsza MTB XC – Wesoła k. Warszawy

Elita


  1. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  3. Karol Rumsicki – Warszawski Klub Kolarski

Elita kobiet


  1. Marta Bazańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Paulina Porczyk – Maxx Bike

Junior


  1. Albert Karolonek – Warszawski Klub Kolarski
  2. Mateusz Maszkiewicz – Airbike Prolog Jabłonna
  3. Błażej Sawicki – Airbike Prolog Jabłonna

Juniorka


  1. Karolina Chojecka – Warszawski Klub Kolarski
  2. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

Masters kobiety


  1. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team

Maters I


  1. Artur Mioduszewski – Trezado BikeTires.pl
  2. Łukasz Staszko – Maxx Bike
  3. Michał Kostrzewa – TRW Cloudware Team

Masters II


  1. Michał Świderski – Trezado BikeTires.pl
  2. Mariusz Pomorski – Raz Na Wozie Brzeziny
  3. Borys Tyszecki – Trezado BikeTires.pl

Masters III


  1. Piotr Dziedzic – Raz na Wozie Brzeziny
  2. Rafał Chojnacki – Crazy Racing Team
  3. Tomasz Dyba – Niezrzeszony

Wyścig im. Zbyszka Strzałkowskiego – Oborniki Śląskie

Elita


  1. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych
  2. Patryk Kaczmarczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Rafał Hebisz – Kellys Team

Kobiety open


  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych
  2. Maja Drelak – UKS Sport Bralin

Junior


  1. Kamil Tarnawski – KKW Superior Wałbrzych
  2. Jakub Kowalczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Dariusz Michalik – KKW Superior Wałbrzych

Masters


  1. Piotr Sułek – Boplight Ataksport Team Świdnica
  2. Dariusz Drelak – UKS Sport Bralin
  3. Krzysztof Szczotka – Sieniawa Żarska

Skandia Maraton Lang Team – Dąbrowa Górnicza

Grand Fondo


  1. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Karol Rożek – AGH Cycling Team
  3. Marek Konwa – Leszno 64-sto
  4. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  5. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  2. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  3. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Medio


  1. Michał Górniak – Duda Cars TP-Link Rybczyński Bikes
  2. Bartosz Kołodziejczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Paweł Górniak – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes

  1. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  2. Katarzyna Polakowska – Romet Racing Team
  3. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Cyklokarpaty – Szczawnica

Giga


  1. Kuba Tomski – Freesport Trek Team
  2. Andrzej Jarosz – 72D Windsport Powered by Oshee
  3. Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów

  1. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona

Mega


  1. Mateusz Mucha – 72D Windsport powered by Oshee
  2. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  3. Sławomir Dziwisz – Fil-bike.com

  1. Kamila Wójcikiewicz – Jedlicze Team
  2. Magdalena Piróg – Thule – JMP
  3. Małgorzata Krajewska Półtorak – 72D Windsport powered by Oshee

Bike Atelier MTB Maraton – Gliwice

  1. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  2. Joanna Gumieniak – Bike Atelier Team
  3. Anna Wajzer – Sengam Sport Racing Team

MTB Cross Maraton – Masłów Ciekoty

Master


  1. Paweł Bukalski – Baran Cycling Team
  2. Rafał Rymarczyk – Kamaro Sport Line Skarżysko Kamienna
  3. Bartek Męziński – Finisher.pl

  1. Ewa Kołodziej – Airbike Prolog Jabłonna

Fan


  1. Sebastian Opoka – DMG Mori Cyclo Trener Team
  2. Rafał Szturo – Sisu OWB Team
  3. Szymon Skrzypczak – Baran Cycling Team

  1. Magdalena Szymańska – Trybik Northwave Team
  2. Zofia Czyż – Rowermojezycie.pl
  3. Kasia Laskowska – Finisher.pl

Puchar Strefy MTB Sudety – Dzierżoniów

  1. Piotr Sułek – Boplight Ataksport Team Świdnica
  2. Rafał Alchimowicz – KS Optyk Okular Jelenia Góra
  3. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych

  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych
  2. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Kinga Wyrzucka – MTB Votum Orbea Team Wrocław

Mazovia MTB – Rawa Mazowiecka

Giga


  1. Kacper Cacko – APS Polska Cozmobike
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Michał Wyżlic – Komobike Scott

  1. Anna Urban – TRW Cloudware Team
  2. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda TEam
  3. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike

Mega


  1. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike
  2. Paweł Baranek – Monteria Team
  3. Łukasz Pawlak – Cyklomaniacy

  1. Joanna Gumienniak – Bike Atelier Team
  2. Elżbieta Tyszkiewicz – Niezrzeszona
  3. Aleksandra Wójcik – WGR Team

Solid MTB Maraton – Wilkowice

  1. Przemysław Rozwalka – MW Invest Group
  2. Hubert Semczuk – MW Invest Group
  3. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl

  1. Marta Rozwalka – MW Invest Group
  2. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl
  3. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS

Maratony Kresowe – Międzyrzec Podlaski

  1. Denas Danyla – DUKE Racing wheels
  2. Jonasz Stelmaszyk – Renault Team
  3. Patryk Muśko – UKS Wygoda Białystok

  1. Tatjana Skurat – Velopark
  2. Agnieszka Pomian – Chogi.pl
  3. Magdalena Gołębiewska – Bliska Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Konstancin Jeziorna

  1. Ernest Kurowski – Wola Bike Orbea Team
  2. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  3. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Team

  1. Agnieszka Sikora – Wola Bike Orbea Team
  2. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  3. Dorota Czajkowska – Wola Bike Orbea Team

Miłosna XCM – Kwidzyn

  1. Michał Bodziewicz – Apteka Gemini
  2. Arek Petka – Lew Lębork
  3. Maciej Zielonka – WWW.TEAM.ASE.COM.PL

  1. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  2. Elżbeita Wydrowska – Dext Old School MTB

Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego – Sulejów

  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  2. Rafał Rymarz – BodyiCoach Cycling Team
  3. Kamil Nogalski – Klub Kolarski Łowicz

  1. Joanna Grabara – FUDU&Co Sport Team
  2. Otylia Gierczak – Opoczno
  3. Monika Olewińska – Pabianice

Legia MTB Maraton – Kozienice

  1. Justyn Wójcik – KS Energia Kozienice
  2. Bartosz Jechanowski – KK 24h
  3. Karol Romanowski – Stromecki Klub Kolarski

COMMENTS

DISQUS: 0