Bartosz Janowski (Romet MTB Team) Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Jelenia Góra

HomeKomentarzeRomet Racing Team

Bartosz Janowski (Romet MTB Team) Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Jelenia Góra

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To był najcięższy wyścig tego sezonu. Za sprawa rangi imprezy sektor startowy Elity po prostu pękał w szwach od ilości gotowych do startu zawodników. W tym miejscu należą się brawa dla Macieja Grabka i całego zespołu organizacyjnego za ściągnięcie UCI Marathon Series do Polski.

bartek-janowski-mp-xcm-2016-3

Po starcie, prędkość i siła peletonu była niesamowita a tempo jazdy jak na dystans 87 kilometrów po górach po prostu zawrotne. Stawka ułożyła się dopiero po około 1,5h ścigania! W dalszej części wyścigu rywalizowałem głównie z Antonem Sintsovem – 12 zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio, co było niesamowite! Do mety dotarłem mocno skatowany na pozycji Wicemistrza Polski, a w klasyfikacji UCI Marathon Series zająłem 4 miejsce, co cieszy gdyż umożliwia mi to start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Maratonie.

bartek-janowski-mp-xcm-2016-1

To mój pierwszy medal Mistrzostw Polski w mojej 14 letniej karierze sportowej, został okupiony ogromnym wysiłkiem w trakcie przygotowań i rywalizacji, było o niego niezwykle ciężko i jestem zadowolony, jednak poniedziałkowa informacja o śmierci jednego z kolegów, którego znałem z „kolarstwa” przysłoniła mi radość z wyniku sportowego.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0