Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB już w niedzielę!

HomeZapowiedziJBG-2

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB już w niedzielę!

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, w  tym roku ku zaskoczeniu wszystkich odbędą się w górach! Wow! Ostatnie cztery lata trasy były jakie były, ale koniec końców i tak wygrywali najsilniejsi. Teraz czas na solidną wyrypę na trasie Bike Maratonu w Jeleniej Górze. Do pokonania 87 km i 2600 m w pionie. To na pewno starczy ;)


Czerwone pendolino vs. reszta świata


W kategorii elity mężczyzn coraz silniejsza ekipa JBG-2 wydaje się nie do powstrzymania, ale górski maraton rządzi się swoimi prawami i może być różnie. Przypomnijmy tylko dla porządku skład – Adrian Brzózka, Patryk Piasecki, Wojciech Halejak, Mariusz Kozak, Tomasz Dróżdż, Piotr Brzózka. Pamiętajmy też, że w wyścigu UCI startuje Anton Sintsov, który także może wspomóc swoją ekipę na trasie maratonu. Żeby powalczyć z tak silnym składem pozostali kolarze na pewno będą musieli być bardzo czujni i solidnie współpracować. Na pewno tutaj pierwsze skrzypce będzie grała ekipa Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, pod wodzą Bogdana CzarnotyMichał Ficek razem z Marcelim Bogusławskim mogą pokusić się o nawiązanie walki z kolarzami JBG-2. Do tej współpracy powinni włączyć się także tacy zawodnicy jak Paweł Kowalkowski i Bartek Janowski wspomagany przez Macieja Jeziorskiego. Do tego mamy Andrzeja Kaisera, który nie ma zamiaru jeszcze odpuszczać i dalej pokazuje bardzo wysoką formę. Na liście startowej mamy też Piotra i Marka Konwę – tu jednak jak i przy części zawodników powstaje pytanie czy ważniejszy będzie start w Maja Race w sobotę czy w niedzielnych Mistrzostwach w maratonie.

profil-mp-xcm-2016

Wpływ sobotnich zmagań na pewno nie będzie bez znaczenia. Może się okazać, że ktoś nie pojedzie na MP, albo po prostu będzie jechał słabiej. Wpływ na pewno będzie miał też wyścig serii UCI Marathon Series, tempo międzynarodowej stawki może mieć wpływ na losy wyścigu o koszulkę Mistrza Polski.

Wśród kobiet naturalnymi faworytkami do zwycięstwa wydają się być: Maja Włoszczowska o ile wystartuje, Michalina Ziółkowska i Magda Sadłecka.

Start Wyścigu UCI Marathon series w niedzielę o 11:00, pięć minut później rusza Bike Maraton w ramach którego rozegra się wyścig o Mistrzostwo Polski.

COMMENTS

DISQUS: 0