Paweł Piotrowicz (Salon Rowerowy PPbike) – Gryf Maraton, Szczecin

HomeSportKomentarze

Paweł Piotrowicz (Salon Rowerowy PPbike) – Gryf Maraton, Szczecin

Gryf Maraton jest jednym z nielicznych cykli maratonów MTB w województwie zachodniopomorskim. Choć ma wieloletnią tradycję to wciąż frekwencja jest niestety nieliczna (myślę, że to rola Organizatorów, aby przyciągać większość ilość zawodników). Trasa jest ciężka i zapewnia niezapomniane widoki. Moim zdaniem, żaden z innych maratonów w promieniu kilkuset kilometrów nie posiada tak wymagającej, a zarazem pięknej trasy. Są na niej liczne elementy techniczne, zróżnicowane podjazdy oraz strome i niebezpieczne zjazdy.

Wyścig od samego startu prowadzony był w mocnym tempie. Już 2 kilometry po starcie zaatakował brązowy medalista mistrzostw Polski XC juniorów Wojtek Ceniuch. Atak rozpoczął selekcję sił zawodników, po którym tempo wytrzymało czterech kolarzy, w tym ja. Mi taki układ bardzo odpowiadał. Przez następne kilometry mocno i równo, bez ataków, wspólnie pracowaliśmy. Nie było możliwości ataku, gdyż tempo było naprawdę zawrotne.

Miałem obawy co do mojej formy, ponieważ prowadząc sklep rowerowy moje treningi są mocno ograniczone. Trenuje 2-3 razy w tygodniu, co jest niewystarczające, abym osiągnął pełnie swoich możliwości. Jednak moje doświadczenie zdobyte przez lata ścigania pozwoliło mi na wybranie odpowiedniego momentu do ataku podczas ostatniego podjazdu. Finiszowe metry to przejazd przez wąską bramkę, którą najlepiej pokonać na pierwszej pozycji. Zaatakowałem zdobywając niedużą przewagę, którą udało mi się utrzymać do mety. To już drugie moje zwycięstwo w tym sezonie Gryf Maratonu.

Podczas wyścigu po raz kolejny doceniłem mój rower Krossa (model B+). Cieszy mnie to, że polska firma produkuje tak zaawansowane i wyposażone w najlepsze komponenty rowery karbonowe.

Zachęcam wszystkich niezdecydowanych do udziału w następnej, ostatniej już w tym roku, edycji Gryf Maratonu, która odbędzie się już 25 września 2016 r.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na trasie!

fot. fotogutek.pl

COMMENTS

DISQUS: 0