Uwolnij siłę MTB!

HomeSportRelacje

Uwolnij siłę MTB!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W dniach 15-19 sierpnia w austriackim Grazu odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Europy MTB w kategoriach u15 i u17. W zawodach mogły startować drużyny składające się z dwóch chłopców i jednej dziewczyny. Impreza składała się z 5 różnych konkurencji, podczas których zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wyjątkową kondycją ale także perfekcyjna technika jazdy i współpracą w grupie.

Dla Warszawskiego Klubu Kolarskiego był to już drugi udział naszych zawodników w tej imprezie. W poprzednim sezonie startując w kategorii u15 zbieraliśmy doświadczenie, z zafascynowaniem obserwując organizację narodowych teamów Szwajcarii, Danii, Austrii czy Czech. W tym roku podeszliśmy do tego startu znacznie poważniej. Wystawiliśmy 2 ekipy w u17 i jedną w u15, zebraliśmy środki na wyjazd poprzez akcję crowdfundingową, zaplanowaliśmy wszystko z większym wyprzedzeniem i większą dokładnością.Sportowo drużyny wypadły znacznie lepiej niż w 2015, indywidualne wyniki również były bardzo przyzwoite: 10 miejsce Matyldy Szczecińskiej na klasycznym xc, czy 18 Ani Gdańskiej na pewno wstydu nie przynoszą a wręcz napawają optymizmem na przyszłość. Nawiązaliśmy znajomości, które mamy nadzieję, iż będą procentować w przyszłości.Na imprezie mogliśmy obserwować zawodników z europejskiej czołówki, przyszłe gwiazdy światowego MTB. Widzieliśmy jak zorganizowane są najlepsze teamy, na jakim sprzęcie startują, jaką opieką są otaczane. Nie jest przypadkiem, że Szwajcarzy, Czesi czy Duńczycy mają bardzo dobrych zawodników w niemal każdej kategorii wiekowej. To nie jest kwestia jakiś kosmicznych pieniędzy, to kwestia organizacji, promocji dyscypliny i jej popularności wśród młodzieży. Jak pokazała nasza akcja na Polakpotrafi wcale nie najmniejsze pieniądze możne zebrać w miesiąc. Wystarczą chęci i trochę pracy i zaangażowania. Warto pomyśleć o jaki budżet mogłaby postarać się np. kadra starszych zawodników mając do dyspozycji kilka miesięcy. Mamy wielu zwolenników MTB w naszym kraju, wystarczy w umiejętny sposób uwolnić ich siłę. Z różnych powodów nie jest to czynione.Dziękujemy wszystkim, a było to aż 151 osób, którzy nam zaufali i wpłacili pieniądze na realizacje naszego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do firm: WP.PL, iTAXI, Mitutoyo Polska oraz Reprograf.
Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0