Puchar Świata MTB – na żywo już w ten weekend na Red Bull TV

Puchar Świata MTB – na żywo już w ten weekend na Red Bull TV

REKLAMA
Puchar coraz bliżej – walka o punkty trwa
Prosta recepta na wygrywanie | Maja Włoszczowska | TEDxPolitechnikaWroclawska [wideo]
Kim jest nowa krew w Kross Racing Team?
Maja Włoszczowska: Niestety tęcza i medale uciekły…
Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2018 [wyniki]

Informacja prasowa


Już w najbliższy weekend (3 – 4 września) odbędzie się ostatni przystanek w ramach rywalizacji o Puchar Świata UCI MTB – w Vallnord w Andorze. Podczas tego przystanku rozegrane zostaną zawody dla kobiet i mężczyzn w konkurencjach Downhill oraz Cross-Country. Maja Włoszczowska powalczy o nadrobienie punktów w klasyfikacji generalnej pucharu świata, a zjazdowiec Sławek Łukasik postara się utrzymać wysoką 10. pozycję w klasyfikacji DHI.

Tegoroczny cykl wyścigów MTB UCI dobiega końca. Już w ten weekend zawodnicy po raz ostatni staną do walki o punkty w rankingu Pucharu Świata. Areną zmagań będzie bike park Vallnord znajdujący się w Andorze. Tegoroczna trasa XCO w Vallnord jest jedną z najtrudniejszych w całym kalendarzu Pucharu Świata. Licząca 4,2 km pętla w najwyższym punkcie znajduje się niemal 1 900 m n.p.m. Szczególnie będzie to odczuwalne podczas stromych podjazdów, gdzie zawodnicy będą walczyli o złapanie każdego oddechu.

Annika Langvad UCI fot. Bartek Wolinski Red Bull Content Pool

W rywalizacji kobiet nie zabraknie emocji. Maja Włoszczowska, która powróciła z Brazylii ze srebrnym medalem znajduje się obecnie na 16. pozycji w klasyfikacji generalnej elity pań. Annika Langvad i Catharine Pendrel na pewno powalczą jeszcze o udowodnienia, która z nich jest górą w tym sezonie. A może na złotej fali wszystkich pogodzi Jenny Rissveds?

Tak prezentuje się pierwsza piątka rankingu:

1Langvad AnnikaDenmark926
2Pendrel CatharineCanada870
3Nash KateřinaCzech Republic630
4Batty EmilyCanada625
5Rissveds JennySweden550


Wśród panów na pewno kilku zawodników ma coś do udowodnienia po Igrzyskach, zapewne Julien Absalon ma ochotę wrócić na szczyt i przypieczętować wygraną w klasyfikacji generalnej. Aktualne top 5 generalki mężczyzn:

1Absalon JulienFrance1060
2Schurter NinoSwitzerland900
3Marotte MaximeFrance798
4Koretzky VictorFrance538
5Stirnemann MatthiasSwitzerland486


W konkurencji downhill kobiet wśród pań w tym sezonie niepodzielnie dominowała
Rachel Atherton. Po 12 wygranych wszystkich poprzednich zawodów, ma ona szansę być pierwszą w historii zawodniczką, która wygra wszystkie przystanki Pucharu Świata. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wśród zjazdowców. Na szczycie tabeli znajduje się Aaron Gwin. Zaledwie 89 punktów do Amerykanina traci drugi w tabeli Troy Brosnan – możemy więc liczyć na zażarty pojedynek na zjazdowej trasie.

 

Julien Absalon UCI fot Bartek Wolinski Red Bull Content Pool


W wyścigu elity męskiej nie zabraknie Polaka – Sławka Łukasika
. Świeżo upieczony Mistrz Europy w tym sezonie nie zwalnia tempa utrzymując wysokie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Transmisja live wyścigów w Vallnord będzie dostępna wyłącznie na Red Bull TV – bezpośredni link do transmisji: http://win.gs/2bNwE7p

  • Wyścig finałowy w konkurencji Downhill (w którym zobaczymy Sławka Łukasika) w sobotę 3 września od godziny 14:30

  • Wyścig finałowy elity XCO kobiet (z udziałem Mai Włoszczowskiej) w niedzielę 4 września od godziny 11:00

  • Wyścig finałowy elity XCO mężczyzn od godziny 14:00

COMMENTS

DISQUS: 0