Puchar Świata MTB – na żywo już w ten weekend na Red Bull TV

HomeINFORMACJE PRASOWE

Puchar Świata MTB – na żywo już w ten weekend na Red Bull TV

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


Informacja prasowa


Już w najbliższy weekend (3 – 4 września) odbędzie się ostatni przystanek w ramach rywalizacji o Puchar Świata UCI MTB – w Vallnord w Andorze. Podczas tego przystanku rozegrane zostaną zawody dla kobiet i mężczyzn w konkurencjach Downhill oraz Cross-Country. Maja Włoszczowska powalczy o nadrobienie punktów w klasyfikacji generalnej pucharu świata, a zjazdowiec Sławek Łukasik postara się utrzymać wysoką 10. pozycję w klasyfikacji DHI.

Tegoroczny cykl wyścigów MTB UCI dobiega końca. Już w ten weekend zawodnicy po raz ostatni staną do walki o punkty w rankingu Pucharu Świata. Areną zmagań będzie bike park Vallnord znajdujący się w Andorze. Tegoroczna trasa XCO w Vallnord jest jedną z najtrudniejszych w całym kalendarzu Pucharu Świata. Licząca 4,2 km pętla w najwyższym punkcie znajduje się niemal 1 900 m n.p.m. Szczególnie będzie to odczuwalne podczas stromych podjazdów, gdzie zawodnicy będą walczyli o złapanie każdego oddechu.

Annika Langvad UCI fot. Bartek Wolinski Red Bull Content Pool

W rywalizacji kobiet nie zabraknie emocji. Maja Włoszczowska, która powróciła z Brazylii ze srebrnym medalem znajduje się obecnie na 16. pozycji w klasyfikacji generalnej elity pań. Annika Langvad i Catharine Pendrel na pewno powalczą jeszcze o udowodnienia, która z nich jest górą w tym sezonie. A może na złotej fali wszystkich pogodzi Jenny Rissveds?

Tak prezentuje się pierwsza piątka rankingu:

1 Langvad Annika Denmark 926
2 Pendrel Catharine Canada 870
3 Nash Kateřina Czech Republic 630
4 Batty Emily Canada 625
5 Rissveds Jenny Sweden 550


Wśród panów na pewno kilku zawodników ma coś do udowodnienia po Igrzyskach, zapewne Julien Absalon ma ochotę wrócić na szczyt i przypieczętować wygraną w klasyfikacji generalnej. Aktualne top 5 generalki mężczyzn:

1 Absalon Julien France 1060
2 Schurter Nino Switzerland 900
3 Marotte Maxime France 798
4 Koretzky Victor France 538
5 Stirnemann Matthias Switzerland 486


W konkurencji downhill kobiet wśród pań w tym sezonie niepodzielnie dominowała
Rachel Atherton. Po 12 wygranych wszystkich poprzednich zawodów, ma ona szansę być pierwszą w historii zawodniczką, która wygra wszystkie przystanki Pucharu Świata. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wśród zjazdowców. Na szczycie tabeli znajduje się Aaron Gwin. Zaledwie 89 punktów do Amerykanina traci drugi w tabeli Troy Brosnan – możemy więc liczyć na zażarty pojedynek na zjazdowej trasie.

 

Julien Absalon UCI fot Bartek Wolinski Red Bull Content Pool


W wyścigu elity męskiej nie zabraknie Polaka – Sławka Łukasika
. Świeżo upieczony Mistrz Europy w tym sezonie nie zwalnia tempa utrzymując wysokie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Transmisja live wyścigów w Vallnord będzie dostępna wyłącznie na Red Bull TV – bezpośredni link do transmisji: http://win.gs/2bNwE7p

  • Wyścig finałowy w konkurencji Downhill (w którym zobaczymy Sławka Łukasika) w sobotę 3 września od godziny 14:30

  • Wyścig finałowy elity XCO kobiet (z udziałem Mai Włoszczowskiej) w niedzielę 4 września od godziny 11:00

  • Wyścig finałowy elity XCO mężczyzn od godziny 14:00

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0