Plan na weekend 34/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 34/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Odpoczynek. To jest to na co zasłużyła co najmniej 70 zawodników, którzy stanęli na starcie wyścigu olimpijskiego w Rio de Janeiro. Wyścig w Brazylii na pewno jednak nie był ostatnim w sezonie. Poza tym jak spojrzymy na kalendarz UCI, to nawet w zbliżający się weekend mamy kilka konkretnych wyścigów – krajowe czempionaty w Czechach, Finlandii czy na Węgrzech. Do tego jeszcze Puchar Szwajcarii (Swiss MTB Cup) oraz kolejna eliminacja Bundesligi. Doskonała okazja do pokazania się dla tych, którzy nie załapali się do Rio.

Poza cross country w Wiśle mamy po raz drugi z rzędu mistrzostwa Europy w zjeździe, gdzie mocno liczymy na Sławka Łukasika. Rok temu zajął drugie miejsce. W kraju mieliśmy mieć także krajowy czempionat w enduro, ale leśnicy pokrzyżowali plany i zawody nie zostaną rozegrane.

Warto też przypomnieć, że w środę 31 sierpnia we Włoskim Val di Sole rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w kategorii Masters.

A w kraju?

W sobotę Cyklokarpaty w Pustkowiu Osiedle, Legia MTB Maraton w Sochocinie.

Z kolei w niedzielę trzy ścigi cross country – 9 Lubelski Festiwal Rowerowy w Lublinie, Trzy wieże XC w Szczecinie oraz Łysogórki MTB w Dziwiszowie.

Na długim dystansie Bike Cross Maraton w Stęszewie, Leszczyńska Liga Rowerowa w Przybyszewie, Mazovia MTB w Brodnicy, Bike Cross Maraton w Bodzentynie oraz Zachodnia Liga MTB w Bogdańcu.

W kolejnych weekendach pamiętajcie o Pucharze Mazowsza, finale Puchar Polski w cross country w Głuchołazach, które połączone będą z maratonem, a w kolejnym przede wszystkim Maja Race oraz MP XCM w Jeleniej Górze. Wszystko w naszym kalendarzu.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0