Maciej Jeziorski (Romet Racing Team) – Puchar Polski MTB, Sławno

HomeSportKomentarze

Maciej Jeziorski (Romet Racing Team) – Puchar Polski MTB, Sławno

Kolejna edycja Pucharu Polski XC za nami. Tym razem ścigaliśmy się w Sławnie na trasie zeszłorocznych Mistrzostw Polski. Startowałem tu już wiele razy. Zazwyczaj fajnie się tu czuję i mam dobre wspomnienia z tego miejsca. Po tym weekendzie wspomnienia są jeszcze lepsze :)

Początek wyścigu nie poszedł po mojej myśli. Pogubiłem się, źle wszedłem w pierwsze zakręty i spadłem na miejsce 10-12. Cała pierwsza runda, to wyprzedzanie i pogoń za czołową grupką. Drugie okrążenie zacząłem już w „czubie”, w składzie: Kornel Osicki, Marceli Bogusławski, Filip Helta, Kuba Zamroźniak. W połowie wyścigu zdecydowałem się na podkręcenie tempa. Zyskałem trochę przewagi, ale chwilę później dojechał do mnie Marceli. Zawodnik Bieniasz Bike Team musiał jednak zwolnić z powodu skurczy, więc już samotnie jechałem na prowadzeniu.


Maciej Jeziorski (Romet Racing Team) - Puchar Polski MTB, Sławno 2016 2


Ostatnie dwie rundy starałem się kontrolować sytuację, tak aby mieć dość bezpieczną przewagę nad goniącym mnie Kubą Zamroźniakiem. Do końca czułem się dobrze, nie popełniłem żadnych błędów i wygrałem swój pierwszy Puchar Polski XC :)

Wynik bardzo cieszy. Forma wciąż jest ok i mam nadzieje, że utrzymam to do końca sezonu :)

COMMENTS

DISQUS: 0