Plan na weekend 31/2016

HomeKALENDARZKross Racing Team

Plan na weekend 31/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jeśli interesuje Cię kolarstwo jako takie, to pewnie swoją uwagę w najbliższy weekend skierujesz już w kierunku Ameryki Południowej, gdzie w piątek rozpoczęcie Igrzysk, a w sobotę i niedzielę szosowe wyścigi ze startu wspólnego. Warto mieć w pamięci różnicę czasową, która w tym przypadku działa na naszą korzyść. Rozstrzygnięcia wyścigu będą w widełkach 20:00-21:30.

Na szosie reprezentować nas będą:

mężczyźni – Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka

kobiety – Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta

O torze oraz MTB na IO przyjdzie czas na napisanie za tydzień, bo dopiero wtedy te wyścigi. Ale jeśli chodzi o kolarstwo górskie to najbliższy weekend stoi pod znakiem Pucharu Świata w Mont Saint Anne w Kanadzie. Polskę reprezentować będzie Bartłomiej Wawak oraz Fabian(ski) Giger(ski) czyli zawodnicy Kross Racing Team. Maja Włoszczowska dalej koncentruje się na przygotowaniach startu w Rio i w Kanadzie nie wystąpi. Na liście startowej PŚ brakuje kilku mocnych nazwisk, co może być nie lada okazją do zaprezentowania się dla kilku zawodników z drugiej linii. Widowisko może tylko na tym zyskać :)

Godzinowy plan kolarskich transmisji w najbliższy weekend 6-7 sierpnia 2016:

Sobota 6 sierpnia 2016:

  • IO Rio – wyścig szosowy mężczyn ze startu wspólnego – start transmisji o 14:20 na sport.tvp.pl, rozstrzygnięcie około 21:00
  • Puchar Świata w zjeździe – finałowe przejazdy kobiet oraz mężczyzn – transmisja na redbull.tv od 20:30

Niedziela 7 sierpnia 2016:

  • IO Rio – wyścig szosowy kobiet ze startu wspólnego – start transmisji o 17:10 na sport.tvp.pl, rozstrzygnięcie około 21:00
  • Puchar Świata w kolarstwie górskim – wyścig kobiet o 17:00, wyścig mężczyzn o 19:00 – transmisja na redbull.tv

Tyle jeśli chodzi o kibicowanie i oglądanie. A co w kraju? Przede wszystkim w niedzielę na rynku w Lublinie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w sprincie. Zawody będą imprezą towarzyszącą drugiej rundzie Eliminatora MTB. Szczegóły tu.

Ponadto maratony:

  • Bike Maraton – Obiszów – trasa Bike Park Obiszów dobrze znana z rozgrywanych tu w latach poprzednich Mistrzostw Polski w maratonie MTB. Runda liczy niespełna 26 km i w zależności o dystansu pokonywana jest jeden, dwa lub trzy razy. Niepozorne 400 metrów na rundzie daje w kość przez niekończący się interwał. MTB w niedzielę, a dzień wcześniej w sobotę – Szosowy Klasyk. Zapowiedź tu.
  • Bike Cross Maraton – Suchy Las – dość szybka trasa niepodal Poznania. Runda liczy 32 km. Do pokonania jeden lub dwa razy.
  • Cyklokarpaty – Komańcza – maraton MTB w wrót Bieszczadów, ale de facto do nich nie wjeżdżający po trasa wiedzie na zachód od Komańczy, do tego częściowo poprowadzony szlakiem granicznym. Dystanse i przewyższenia to 24 / 509, 41 / 1044 oraz 53 / 1361.
  • Maratony Kresowe – Sejny – kolejny obok Cyklokarpat maraton, którego trasa prowadzi szlakiem granicznym. Na północy zdecydowanie dominują jeziora, a nie góry, ale poładowany teren pozwolił na ułożenie rundy liczącej 40 km i ponad 300 metrów przewyższenia do pokonania jeden lub dwa razy. Do tego bezwątpienia to jedna z bardziej malowniczych tras.
  • MTB Cross Maraton – Morawica – mając na uwadze specyfikę tras tego cyklu, to ta edycja jest po prostu płaska. Dlatego też pewnie organizatorzy nadrabiają dystansem. Na Master aż 83 km i tylko 950 metrów, a na FAN 45 km i 505 metrów. Dla najmłodszych dystans Family liczący 21 km i 232 metry.

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


#weekend #mtbxcpl #podkarpackie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Kawula (@adaskawula)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0