Gwiazda Północy czyli rowerem na północ

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Gwiazda Północy czyli rowerem na północ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


INFORMACJA PRASOWA


Kolarstwo MTB kojarzy się naturalnie z górami, a więc z południową częścią naszego kraju. Jednak górskie wycieczki nie są przeznaczone dla każdego wielbiciela dwóch kółek. Bez choćby podstawowego przygotowania trudno jest wspiąć się na kilometrowe, nawet łagodne podjazdy. Cezary Zamana to wie, dlatego od wielu lat zaprasza sympatyków jazdy rowerem na północne rubieże Polski. W rejony skąd pochodzi i gdzie stawiał swoje pierwsze kolarskie kroki. Warmia i Mazury, to tereny znakomicie nadające się do uprawiania kolarstwa, a swoje uroki najpełniej prezentują w okresie wakacji. Lasy, puszcze, łąki, jeziora, rzeki, mazurskie wioski, wiejskie drogi – to atrybuty północy. Tam czuć naturę, która aż się prosi, żeby ją odwiedzić. Najlepiej rowerem i do tego w dobrym towarzystwie.

Taka jest Gwiazda Północy, czyli potrójny etapowy maraton MTB ze wspólną klasyfikacją. To także, a może i przede wszystkim, wyprawa rowerowa, w której mogą brać udział nie tylko wytrawni kolarze, ale całe rodziny z dziećmi. Jej tegoroczne trasy przebiegają przez okolice Ełku, Prostek i Sypitek. Wytyczone ścieżki, to dzikie tereny i nieuczęszczane szlaki. Będzie więc wiele różnych atrakcji, które czekają na uczestników tej wyprawy. Do wyboru będą przygotowane trzy dystanse dla uczestników o różnym stopniu trudności – Hobby (6-12 km), Fit (25-35 km) i Mega (50-60 km).

Serdecznie zapraszamy na Gwiazdę Północy jedyną w swoim rodzaju imprezę, która ma za sobą już wieloletnią tradycję. Uczestnicy w tym roku przemierzą trasy przygotowane przez Cezarego Zamanę, sportowca, który swoją światową karierę rozpoczął właśnie w Ełku i jego okolicach. Tutaj także się urodził i w te rejony wraca każdego roku organizując sportowe zawody rowerowe MTB. Na uczestników czekają lasy, jeziora, niepowtarzalne pruskie drogi brukowe, przejazd przez mokradła i najdziksze tereny tych okolic. Natomiast ostatni etap Sypitki-Ełk dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń. Organizator w porozumieniu z Muzeum Historycznym w Ełku przygotuje przejazd na miejsce startu do Sypitek zabytkową kolejką wąskotorową! Na miejscu czekać będzie na zawodników regionalna niespodzianka.

Gwiazda Północy to wyjątkowa impreza rowerowa, która skierowana jest do osób pragnących w sposób aktywny spędzić kilka dni wśród mazurskiej przyrody. Zapraszamy na rodzinną wyprawę rowerową w kameralnej atmosferze.

Szczegóły na stronie internetowej www.gwiazda.zamanagroup.pl


Gwiazda_Północy 2016 plakat


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0