Plan na weekend 30/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 30/2016

Polskie reprezentantki na IO w Rio dzielnie trenują już w Kolumbii i Livigno. Z tego co Maja mówiła jeszcze w Gielniowie, to pod koniec zgrupowania w Kolumbii będzie jeszcze próbować zaliczyć jakiś start kontrolny. Zawodnicy zbierający punkty UCI na pewno stawią się licznie na Bundeslidze w Nurburgu oraz na Pucharze Francji w Oz-en-Oisans. W kraju niestety oferta wyścigów cross country dla licencjonowanych zawodników wynosi okrągłe zero. Tym bardziej nie dziwi regres dyscypliny w kraju.

Ten weekend będzie stał zdecydowanie pod znakiem maratonów, których jest naprawdę sporo, a w kalendarzu mamy także dwie można powiedzieć kultowe imprezy, czy też takie „z tradycjami”:

Memoriał Bercika – Marki k/Warszawy – już dziesiąta edycja upamiętniająca przedwczesną śmierć Huberta Manteuffela, wielkiego pasjonata kolarstwa górskiego. Niepozorna trasa w Markach ma już swoją markę, bo to praktycznie niekończący się interwał, który naprawdę daje w kość. Większość jedzie dystans Standard, ale to dystans Sport czyli trzykrotne pokonanie rundy liczącej około 17 kilometrów jest prawdziwym wyzwaniem.Maraton MTB im. Artura „Fisha” Filipiaka – Zieleniec – zanim była strava, endomodno i segmenty a internet był już dość powszechnym narzędziem to śp. Artur postawił serwis bikebrother.pl. Niestety choroba nowotworowa pokrzyżowała plany i przedwcześnie zabrała Artura z tego świata. Serwis cały czas działa, ale niestety nie jest rozwijany. Kto wie, może z odpowiednim wsparciem to właśnie bikebrother mógłby dziś rozdawać karty na miarę stravy. W każdym razie – w tym roku po raz 9 rozegrany zostanie Maraton imienia Artura Filipiaka. Miejsce nieprzypadkowe także kolarsko, Zielniec – w czasach „przed Livigno” – baza zgrupowań naszej kadry.Ściganie maratonowe w ten weekend zaczyna się już w piątek od przełożonego z niedzieli maratonu w Karpaczu. Ci, którzy zdecydują się na start będą rywalizować ramię w ramię ze zmęczonymi już 5 dniami rywalizacji zawodnikami Sudety MTB Challnege. Może za rok maraton w Karpaczu wróci na weekendową datę…Oprócz w/w maratonów na pewno liczna obsada będzie na Skandii w Krokowej, która niestety ma niewiele wspólnego z mtb, bo dość duża część dystansu wiedzie kaszubskimi asfaltami. W niedzielę Cezary Zamana debiutuje ze swoim cyklem Mazovia MTB Marathon w Grudziądzu (zapowiedź). Z kolei Maratony Kresowe zapraszają na weekend (zapowiedź) do Chełma i okolic – w sobotę jazda indywidualna na czas, a niedzielę w Janowie k. Chełma maraton – zapowiada się wymagająca jak na te obszary trasa – runda licząca 30 km i prawie 600 metrów. Do tego upał na pewno w każdej lokalizacji da wszystkim w kość. Oprócz tego w niedzielę także Zachodnia Liga MTB w Skwierzynie, Leszczyńska Liga Rowerowa w Górze oraz Łysogórki czyli cross country na stoku narciarskim w Dziwiszowie.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


#ktmbikes #myroon #29er #carbon #passion #karkonosze #pozaszlakiem #kowary #dalarade #mtbxcpl

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łukasz Kędzior (@el_kaziorro)

COMMENTS

DISQUS: 0