Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak

HomeINFORMACJE PRASOWE

Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAInformacja prasowa


Na rynku pojawiły się nowe platformy rowerowe Taurus Basic. Wprowadzone do sprzedaży przez polskiego producenta kompaktowe bagażniki, które montowane są na haku holowniczym samochodu, pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3 rowerów. Jak przekonuje Taurus, platformy z serii Basic to obecnie jedna z najciekawszych propozycji pod względem relacji jakość/cena.

Taurus Basic to kolejna w tym roku rowerowa nowość w ofercie Taurusa, czyli producenta i dystrybutora boxów dachowych oraz innych urządzeń ułatwiających samochodowy transport. Wcześniej firma ta wprowadziła na rynek montowane na dachu uchwyty Taurus BikeUp Pro oraz mocowane na haku bagażniki Whispbar WBT21 i WBT31, których jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Jak informuje producent, uchylane bagażniki z serii Basic dostępne są w dwóch wariantach – do jednoczesnego przewozu 2 albo 3 rowerów. Montaż jednośladów nie wymaga użycia narzędzi, a przesuwane uchwyty pozwalają na transport sprzętu o różnych rozmiarach.

Platformy, które wprowadziliśmy na rynek, wyróżniają się bardzo wysoką relacją jakość/cena. Na tle konkurencyjnych rozwiązań z tego przedziału cenowego nowe bagażniki wyróżniają się m.in. łatwością montażu oraz możliwością regulacji siły docisku zamknięcia na kuli haka. Inne bagażniki o zbliżonej cenie nie oferują tyle, ile platformy Taurus Basic” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Taurus Basic - infografika (mat. pras.)

W nowych platformach za bezpieczeństwo sprzętu odpowiada system zamykania z zamkiem na kluczyk. Jak podaje Taurus, w tym przypadku możliwe jest zarówno zamknięcie samego bagażnika na aucie, jak i roweru na bagażniku.

Modele Basic pozwalają na przewóz rowerów ważących nawet 20 kg, dzięki czemu platforma jest kompatybilna z większością rodzajów rowerów. Podobnie jest z kwestią hamulców tarczowych oraz opon. Właściwie jedynym wyjątkiem są rowery typu fatbike” – dodaje Robert Senczek.

Całkowita ładowność nowych platform wynosi – w zależności od modelu – odpowiednio 40 oraz 45 kg. Sam bagażnik waży natomiast 15 lub 16,5 kg i po złożeniu ma niewielkie wymiary, co ułatwia jego przenoszenie i przechowywanie.

Nowe bagażniki Taurus Basic wyprodukowano zgodnie z normą 15263-4:2006, a ich jakość potwierdza atest TÜV. Producent daje na nie 2 lata gwarancji. Sugerowana cena detaliczna wynosi 799 lub 899 zł.

Dane techniczne:

nazwa: Taurus Basic – odchylany bagażnik na hak do przewozu 2-3 rowerów

pojemność: 2 rowery (3 rowery)

montowanie roweru: rama/koła

ładowność: 40 kg (45 kg)

masa uchwytu: 15 kg (16,5 kg)

maksymalna waga jednego roweru: 20 kg

długość (cm): 54 cm (70 cm)

szerokość (cm): 108 cm

wtyczka zasilająca: 7-pin

światła tylne: tak

pasuje do kół o wymiarach: dowolne (wyjątkiem są rowery typu fatbike)

pasuje do ram o średnicy: 20-80 mm

pasuje do większości rowerów z hamulcami tarczowymi: tak

pasuje do aut osobowych z kołem zapasowym montowanym z tyłu: nie

odłączenie uchwytu ramy: nie

zamknięcie uchwytu na samochodzie: tak

zamknięcie rowerów w uchwycie: tak

zamki na wyposażeniu: tak

paski zębate do kół: tak

uchylany: tak

możliwość odchylania z rowerami: tak

do przewozów rowerów elektrycznych: tak

atest TÜV: tak

informacje dodatkowe: norma ISO/DIS 15263-4:2006

gwarancja producenta: 2 lata

sugerowana cena detaliczna: 799 zł (899 zł)

http://www.taurus.info.pl/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0