Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak

HomeINFORMACJE PRASOWE

Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak


Informacja prasowa


Na rynku pojawiły się nowe platformy rowerowe Taurus Basic. Wprowadzone do sprzedaży przez polskiego producenta kompaktowe bagażniki, które montowane są na haku holowniczym samochodu, pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3 rowerów. Jak przekonuje Taurus, platformy z serii Basic to obecnie jedna z najciekawszych propozycji pod względem relacji jakość/cena.

Taurus Basic to kolejna w tym roku rowerowa nowość w ofercie Taurusa, czyli producenta i dystrybutora boxów dachowych oraz innych urządzeń ułatwiających samochodowy transport. Wcześniej firma ta wprowadziła na rynek montowane na dachu uchwyty Taurus BikeUp Pro oraz mocowane na haku bagażniki Whispbar WBT21 i WBT31, których jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Jak informuje producent, uchylane bagażniki z serii Basic dostępne są w dwóch wariantach – do jednoczesnego przewozu 2 albo 3 rowerów. Montaż jednośladów nie wymaga użycia narzędzi, a przesuwane uchwyty pozwalają na transport sprzętu o różnych rozmiarach.

Platformy, które wprowadziliśmy na rynek, wyróżniają się bardzo wysoką relacją jakość/cena. Na tle konkurencyjnych rozwiązań z tego przedziału cenowego nowe bagażniki wyróżniają się m.in. łatwością montażu oraz możliwością regulacji siły docisku zamknięcia na kuli haka. Inne bagażniki o zbliżonej cenie nie oferują tyle, ile platformy Taurus Basic” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Taurus Basic - infografika (mat. pras.)

W nowych platformach za bezpieczeństwo sprzętu odpowiada system zamykania z zamkiem na kluczyk. Jak podaje Taurus, w tym przypadku możliwe jest zarówno zamknięcie samego bagażnika na aucie, jak i roweru na bagażniku.

Modele Basic pozwalają na przewóz rowerów ważących nawet 20 kg, dzięki czemu platforma jest kompatybilna z większością rodzajów rowerów. Podobnie jest z kwestią hamulców tarczowych oraz opon. Właściwie jedynym wyjątkiem są rowery typu fatbike” – dodaje Robert Senczek.

Całkowita ładowność nowych platform wynosi – w zależności od modelu – odpowiednio 40 oraz 45 kg. Sam bagażnik waży natomiast 15 lub 16,5 kg i po złożeniu ma niewielkie wymiary, co ułatwia jego przenoszenie i przechowywanie.

Nowe bagażniki Taurus Basic wyprodukowano zgodnie z normą 15263-4:2006, a ich jakość potwierdza atest TÜV. Producent daje na nie 2 lata gwarancji. Sugerowana cena detaliczna wynosi 799 lub 899 zł.

Dane techniczne:

nazwa: Taurus Basic – odchylany bagażnik na hak do przewozu 2-3 rowerów

pojemność: 2 rowery (3 rowery)

montowanie roweru: rama/koła

ładowność: 40 kg (45 kg)

masa uchwytu: 15 kg (16,5 kg)

maksymalna waga jednego roweru: 20 kg

długość (cm): 54 cm (70 cm)

szerokość (cm): 108 cm

wtyczka zasilająca: 7-pin

światła tylne: tak

pasuje do kół o wymiarach: dowolne (wyjątkiem są rowery typu fatbike)

pasuje do ram o średnicy: 20-80 mm

pasuje do większości rowerów z hamulcami tarczowymi: tak

pasuje do aut osobowych z kołem zapasowym montowanym z tyłu: nie

odłączenie uchwytu ramy: nie

zamknięcie uchwytu na samochodzie: tak

zamknięcie rowerów w uchwycie: tak

zamki na wyposażeniu: tak

paski zębate do kół: tak

uchylany: tak

możliwość odchylania z rowerami: tak

do przewozów rowerów elektrycznych: tak

atest TÜV: tak

informacje dodatkowe: norma ISO/DIS 15263-4:2006

gwarancja producenta: 2 lata

sugerowana cena detaliczna: 799 zł (899 zł)

http://www.taurus.info.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0