Aleksandra Dawidowicz kończy karierę sportową

HomeSportReprezentacja

Aleksandra Dawidowicz kończy karierę sportową

Aleksandra Dawidowicz – w latach 2009-2011 jeden z filarów grupy CCC, wcześniej zawodniczka MTB Halls Team oraz Lotto Team. Przez wiele lat jeździła razem z Mają Włoszczowską, Magdą Sadłecką i Anną Szafraniec. Ostatnie dwa lata spędziła w grupie SGR Specialized. Dziś w wywiadzie udzielonym portalowi BikeWorld.pl mówi jednoznacznie:

W kolarstwie jestem już 20 lat i uważam, że to doskonały moment na to, aby pójść własną drogą i zmienić coś w swoim życiu – w końcu zaraz trzydziestka! ;-)

Później jeszcze dodaje:

Nie po to kończę, aby wracać. Choć ktoś kiedyś powiedział „nigdy nie mów nigdy” to moja odpowiedź brzmi -NIE.  Dla mnie coś się skończyło i choć to dobrze przemyślana decyzja, mimo wszystko ciężko jest się z tym pogodzić.

W tym sezonie razem z Moniką Żur oraz Mają Włoszczowską była objęta szkoleniem centralnym. Sezon zaczęła naprawdę nieźle – drugie miejsce w Pucharze Portugalii, a potem dwukrotnie 20 miejsce w Italia Series oraz w Bundeslidze. Później przyszła zła passa spod znaku DNF i DNS. W ostatnim czasie zrezygnowała ze startu w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim w Gielniowie. Nie wystartowała także w żeńskim Tour de Pologne mimo, że była w składzie Reprezentacji Polski.

Pytana o ewentualny powrót do roweru w przyszłości, na amatorskim poziomie odpowiada:

Zajęłam się czymś innym i póki co nie myślę o rowerze. Jeśli przyjdzie taki moment, że zacznie mi go brakować, nie wykluczam jakiegoś startu na luzie, dla siebie, dla fanu i fajnego towarzystwa.

Ola Dawidowicz dwukrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. W Pekinie w 2008 roku zajęła 10 miejsce, a cztery lata później w Londynie miejsce 7. Za swój największy sukces uważa zdobycie tytułu Mistrzyni Świata w kategorii U23 w 2009 roku w Canberze. Warto też przypomnieć, że trzy lata później, miesiąc po Igrzyskach w Londynie zdobyła brązowy medal w eliminatorze rozgrywanym podczas MŚ w kolarstwie górskim.

Andrzej Piątek, od jakiegoś czasu stroniący od kolarstwa górskiego nie omieszkał skorzystać z okazji i przypomnieć kto jest ojcem sukcesu Oli Dawidowicz:Cały wywiad do przeczytania tu.

COMMENTS

DISQUS: 0