Plan na weekend 28/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na weekend 28/2016

W zasadzie plan jest jeden. Nie tylko w Europie kalendarz zawodowych kolarzy stoi pod hasłem krajowego czempionatu. W kraju wszystkie drogi prowadzą do Gielniowa, gdzie już w piątek rozpocznie się rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski . Oprócz zawodowych kolarzy w kategoriach od młodzika do elity na starcie staną także pasjonaci cross country – w kategoriach cyklosport i masters. W sumie w Gielniowie zostanie rozdanych trzynaście biało czerwonych koszulek z orłem na piersi. Praktycznie w każdej kategorii są bardzo mocni faworyci, ale poczekajmy do właściwych rozstrzygnięć.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uAduToypbIA[/youtube]


Jeśli cross country, profesjonalny i sportowy wymiar kolarstwa górskiego Cię nie interesuje a jednak to czytasz, to pewnie jeździsz maratony. Na długim dystansie też rozgrywany jest krajowym czempionat. W tym roku we wrześniu w Jeleniej Górze – także amatorzy mogą stanąć na starcie i rywalizować w swoich kategoriach.

W ten weekend też są maratony.

Jeśli tego wcześniej nie zaplanowałeś, to w sobote na Kresowe do białoruskiego Sopockene raczej się nie załapiesz. Towarzysz Łukaszenko pilnie strzeże swoich granic, potrzebna jest wiza, ale mimo to już od kilku lat co roku udaje się zorganizować polsko białoruskie kolarskie wydarzenie!

W niedzielę z kolei możesz przedłużyć swój pobyt w Gielniowie, gdzie tradycyjnie, dzień po cross country rozegrany zostanie maraton. Do wyboru trzy dystanse – Hobby, Mega i Giga.

A jeśli nie Gielniów to:

  • Bike Atelier MTB Maraton na terenie gmin Żarki, Niegowa i Janów czyli terenach Jury Krakowsko Częstochowskiej. Brzmi obiecująco! Informacja prasowa tu.
  • Dare 2b MTB Maraton w Piwnicznej – na najdłuższym dystansie 73 km i ponad 2400 metrów przewyższeń. Pure MTB w najczystszej postaci. Czekamy na Wasze relacje! Informacja prasowa tu.
  • Mazovia MTB w Olsztynie to taki niemazowiecki klasyk u Cezarego Zamany, który co roku zbiera wysokie oceny. Informacja prasowa tu.
  • MTB Cross Maraton w Pińczowie. Jak na to, co Mazi z reguły funduje startującym to profile dość delikatne, ale nie ma co dawać się zwieść. Na pewno będzie się działo!
  • Tour de Pologne Amatrów w Bukowinie Tatrzańskiej – w tym roku jest ponoć ponad 2 tysiące zgłoszeń. Jedziesz?

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:COMMENTS

DISQUS: 0